15.kolo VčD: Novopačtí konečně doma vyhráli, blýskl se Dobra Lánský, třebechovičtí s kanárem

Od 7.kola čekali novopačtí na výhru v divizi, to jsou skoro 3 měsíce. Od té doby přišel pouze bod za domácí remízu se Dvorem, jinak sucho. To se zlomilo v pátek 19.1., kdy do Paky přijel mančaft Třebechovic, okupující 3.místo tabulky se zápasem k dobru, novopačtí se krčili na posledním místě tabulky.

Jarda Erlebach začal zápas s Luďkem Moravcem. Jarda po půli vedl 215:203, a i ve druhé půli navyšoval náskok, před plnými to bylo už o 18 klacků pro Jardu. Jenže Jardovi druhá dorážka zhořkla, byl na tvrdém středu a musel tlouct klacek po klacku. L.Moravec vycítil šanci a užuž se na Jardu dotáhl. Hostující hráč měl najednou vše ve svých rukou, 46.hodem měl otevřenou pětku (zbyl král, obě levé fány a levý sedlák), jenže ke smůle hostujícího hráče přišla vytlučená tlačenka a následný újezd mezi sedláka a krále, takže byl v jasné výhodě zase Jarda, který dohodil svou figuru a v nervydrásajícím zápase zvítězil 420:415. Pak nastoupil Dobra Lánský na Jiřího Beka. Dobra hrál neskutečně od začátku, samá ulice a první plné 171 – to se jen tak nevidí. Ani 6 fuků nezkazilo parádní otevírky v dorážce, takže Dobra měl půli 242 a soupeř 197 – tím pádem už se hrálo jen o skóre. Dobra ale nepolevoval, k výborným plným přidal i parádní dorážku a vyšplhal se až na úžasných 475 kuželek, tedy jistě výkon do historické TOP 5 packé kuželny. Jiří Bek zlepšeným výkonem vylezl až na 420 klacků, čímž ještě dal naději dalším třebechovickým. Jirka Kout začal s Oldou Motyčkou výborně, 153 plných přineslo jasné vedení,  jenže 44 dorážky nebylo ono a po půli bylo skoro vyrovnáno. Před druhou dorážkou Jirka dokonce již prohrával o 3 klacky, ale následně parádní dorážkou opět zvrátil průběh zápasu na svoji stranu,  celkem 430:416. 6:0 a už výrazně plus na kužele. Bohouš Bajer a Josef Dvořák. Bohouš načal zápas pěkně, půle za 215, Josef Dvořák se 186 a 8 fuky nestačil. Druhá půle nabídla Bohoušovo zpomalení, ne a ne trefit uličku, nicméně Josef Dvořák na tom byl o poznání hůř a na jedničce shodil jenom 3 a půl dorážky. Bohouš tedy v klidu 412:359 a zápas už byl prakticky rozhodnutý. Honza Šmidrkal nastoupil po 9 měsících doma (proti Robertu Peterovi) a vedl si dobře, pěkné plné a bezchybná dorážka přinesly 221, Robert Petera s jednou chybičkou dosáhl jen na 193. Druhá půle přinesla opět dobré Honzovy plné a k tomu tvrdou dorážku, nicméně i tak měl domácí player na konci 214 a i když dráhu prohrál o 2 klacky, náskok z jedničky byl již neprohratelný, celkem pěkných 435:409, oba hráči po dvou chybách, to byl přesný zápas. Bylo tedy po zápase a pačtí hráli jen o rekord kuželny, Jirka Bajer potřeboval lehce přes 450. Miroslav Cupal zase nechtěl připustit kanára pro hosty. A Jirka si vedl dobře, první půli lehce pokazila jen tvrdá dorážka (213:204). Před druhými plnými to bylo jen o 12 kuželek pro Jirku, takže bylo proč bojovat, no Jirka nakonec zvládl pěkně dorážku a se 430 porazil jinak hezky hrajícího M.Cupala o 19 klacků a završil packý skvělý večer.

Rekord kuželny sice nepadl, ale i tak je 2602 skvělé číslo. Za dva týdny jedou pačtí do Rychnova, to bude těžká písemka.