Pačtí statečně vzdorovali ve Vysokém Mýtě, nakonec 6:10 prohra a osobák Jirky Kouta

Novopačtí vyjeli na první zápas druhé půle do Vysokého Mýta, tedy mužstva doma neprohrávajícího. Po loňském kanáru si přijeli pačtí hlavně zahrát, avšak zápas byl nakonec velice vyrovnaný.

Na začátku Jirka Kout a Václav Kašpar. Domácí hráč hrál excelentní partii a navalil na silnější jedničce 254, Jirka kontroval parádními 227. Jenže co se nedělo, Jirka měl po druhých plných fenomenální dorážku 106 a překvapeného soupeře v osobním rekordu 483 o 14 klacků překonal. Tomáš Kyndl a Bohouš Bajer. Již po prvních plných to bylo o 18 pro domácího hráče, pak následovala hororová Bohoušova dorážka, když shodil pouhé 4 devítky – po půli to bylo 242:182 a bylo po zápase. Před druhou vytloukanou to bylo dokonce už o 72 kuželek, jenže Bohouš se vzchopil a nakonec krásnou dorážkou 88 dráhu ovládl na pěkných 235, celkových 417 však nemohlo stačit na domácích 471. Michal Hynek a Honza Šmidrkal začali podobně, Honza dvojku nenašel a byl na tvrdém středu, otevírky byly už vůbec hanebné. Přesto po půli jen 207:200 pro domácího hráče a Honza šel na silnější jedničku. A soupeře už těžce naháněl, před poslední dorážkou byl už o pár kuželek v plusu. Jenže domácí hráč chytl parádně dorážku, Honza naopak klasicky dorážku vyklackoval a byla z toho blbá prohra 433:420, to se dalo vyhrát. Následoval zápas Dobry Lánského a Jiřího Zvejšky. První půle nikomu radost nepřinesla, Dobra nevěděl co a jak, avšak ani domácí hráč neměl svůj den – půle 200:196 pro Dobru. Jenže Dobra prohrál druhé plné o plných dvacet a domácí hráč směřoval k vítězství. Druhá přinesla spousty újezdů na obou stranách a nic nenasvědčovalo Dobrově obratu, J.Zvejška skončil na 199 a čekalo se jen na Dobru, který se chystal na 49.hod (do plných) a měl 13 kuželek manko – tedy jedině lázo a něco navíc by pomohlo. Neskutečné se však skutečností, Dobra hodil lázo a osmičku, tím pádem soupeře o 4 klacky převalil (399:395) a bylo to 4:4 s mankem na kuželky. Jirka Bajer vyrukoval na Dana Stráníka zhurta, 230:222 pro Jirku po půli bylo slibných. Jednička Jirkovi ztvrdla, brandejs, václavák, vidle byly na pořádku. Kvůli bezchybné dorážce však Jirka náskok ještě navýšil a konečným vítězstvím 446:423 poslal packé do boje o výhru či remízu. Jarda Erlebach však na perfektně hrajícího Petra Bartoše ztrácel od začátku, půle nakonec skončila ještě milosrdnými 207:234 z pohledu packých. Jarda tedy musel mač otočit a to se mu nepovedlo, spravil si chuť alespoň částečně výhrou ve druhé půli, jenže soupeř měl nahráno ažaž. Celkově 455:430, Jarda měl krásnou dorážku 151, avšak chybělo mu dvacet do plných. 10:6 pro domácí.

Z marastu se tedy výherně pačtí nevyhrabali, nicméně výkon nebyl rozhodně špatný a příští mač s Třebechovicemi zkusíme urvat, zvlášť když Hylváty a Rybník prohrály doma.