Kde jest sídlo naše

Kuželna v Nové Pace je dobře ukrytá, takže by se mohlo stát, že ji budete těžko hledat. I mnozí místní někdy tápou, když se chcete doptat na cestu. Abychom Vám usnadnili orientaci, zde najdete podrobné informace jak se k nám dostanete.

 

Umístění:

Objekt kuželny se nachází, díky historii oddílu, v areálu hasičské zbrojnice poblíž zastávky ČD nad Masarykovým náměstím.

Dostupnost :

– vlakem: přijedete do stanice “Nová Paka – město” a půjdete přes přejezd na druhou stranu kolejí. Zde se cesta dělí na dvě, dáte se levou cestou nad parkem, na konci zahnete vlevo a po pravé straně máte objekt hasičské zbrojnice. Na budovu navazují vrata do dvora s vrátky a zvonkem na hasičskou službu. Pokud je zamčeno, musíte zazvonit a služba vás vpustí do dvora. (V připadě, že se v kuželně hraje nějaký turnaj, jsou většinou vrátka odemčená.) Za vraty půjdete asi 15m rovně do dvora a pak odbočíte vlevo a už stojíte před kuželnou.

– autobusem: přijedete na autobusové nádraží pod náměstím, projdete přes tržnici na dolní část Masarykova náměstí a dáte se ulicí Tyršovou (kolem sokolovny) směrem nahoru k zastávce ČD. Za tratí je cesta shodná jako v předchozím odstavci.

– autem: záleží z kterého směru přijedete, ale na náměstí jistě trefíte a dál stejně jako předchozí přijíždějící. Parkování je možné z části před budovou hasičské zbrojnice, nebo v ulici nad parkem. Přímo před vjezdem do dvora HS se stát nesmí (výjezdy požárních vozidel). I v okolních ulicích parkujte se zřetelem na to, že hasiči občas vyjíždějí s těžkou technikou a mají docela naspěch.