12.kolo VčD: Honza Šmidrkal zavelel k velkému obratu, odnesl to vedoucí Náchod

Hostující Hanuš svými 42 km/h hody přepůlil kuželku. V nejbližších dnech mu přijde do Náchoda faktura.

Do Paky přijel nabušený tým z Náchoda, vedoucí tým tabulky a zároveň nejmladší družstvo soutěže. Do pátku 3.12.2021 měli také pouze jednu jedinou prohru – hned v prvním kole – pak přišlo 2 a půl měsíce bez prohry, ta přišla zase právě na packé kuželně.

Jarda Erlebach letos řádí doma, ale venku zůstává zatím za svým očekáváním. Hned začal proti nejlepšímu hráči soutěže, Martinu Hanušovi. Jarda plné opět klasicky domácky (152), Martin ale potvrzoval svoje dosavadní statistiky (159) a házel takové mordy, že přepůlil kuželku, ještě že máme náhradní. Dorážka však Jardovi pěkně zhořkla, nevalné otvírky a doklackované zavírky jej pustili přes kopeček jen 6x, soupeř naopak přelezl Kumburk (nebo jiný libovolný kopec) skoro 8x, takže vedl po půli 230:206 a Jarda se měl co činit. A plné domácího hráče opět poslouchaly (151), Martin trochu polevil (144), ale dorážka opět výjimečně bídná z Jardovy strany, Jarda ani nestíhal rozhazovat rukama (53), Martin naopak opět spolehlivě (72). Soupeř pouze s jednou chybou, dorážka rozhodla. 410:446.

Dobra Lánský naskočil doma na Frantu Hejnu a vypadalo to výborně, 160 plných soupeře s Dobrou dostatečně seznámilo (143). Dorážka ale pro packé stále prokletá, Dobra položil kolků jen 54, soupeř i s 5 flákanci stáhnul celý náskok z plných ještě v dorážce (72). Bitva vrcholila, Dobra 151 plných, František jej suverénně překoulel (152), takže rozuzlení muselo přijít v dorážce. Tam to pěkně po packu zase nevyšlo, Dobra se lepšil, ale se svými 62 kuželkami nemohl konkurovat výbornému soupeři (81). 427:448, 0:4 o 57 klacků. Dobra standardní domácí výkon, chybělo pár do dorážky.

Vojta Kazda to chtěl zlomit s Danem Majerem. Po plných s výkyvy za 148, Dan kontroval 146. Dorážka přinesla souboj muších až bantamových vah (54:47 pro Vojtu), takže Vojta s velkou nevolí přijal nejen svůj výkon, ale zároveň vedl o 9 klacků. Druhé plné a Vojtovo zlepšení do plných (151), Dan naopak zabředával do Bahňáku (137), jenže ono z toho bylo nakonec ještě drama, protože Vojta do Bahňáku skočil dobrovolně sám (44 v dorážce) a ještě se klepal o výsledek, protože Dan na konci zle dotahoval a chyběla mu zavírka na výhru (61). Nakonec 397:391, strašně důležitý zápas pro packé barvy, Vojta vyhraje skoro s každým o podobný rozdíl, toť umění vítězit.

Milan Ringel proti Mikulášovi Martincovi, který si šel zahrát kuželky před nedělní šichtou s andělem a čertem. Milan plné průměrně za 140, Mikuláš utekl pouze o 5. Zápas okořenily prvně zamotané kuželky u Milana, kdy se hostující hráč rozhodl počkat na jejich rozmotání, avšak běžel mu stále čas, a po upozornění aby hrál a následném zastavení hry pěkně nesportovně zatleskal Jardovi, sedícímu u automatů a dosti zbytečně si proti sobě poštval domácí hráče. Hrálo se dále, Milan velmi slušnou jednochybovou dorážkou 70 ještě kuželku ztratil, stále se to ale dalo. Na dvojce ale Milana neposlouchaly plné (131), Mikuláš naopak velmi slušně (152), a to již bylo o moc. Milan to chtěl ještě zvrátit, nevzdal to a super dorážkou 80 jednu desítku stáhnul, na výhru to nestačilo, ale každá kuželka hrála. 421:438, 2:6 a Jarda Jágr (68) mínus.

Těžká šichta pro Honzu Šmidrkala proti Jardovi Špicnerovi. Honza se chtěl předvést před žíznivými dorazivšími kamarády z pingpongu a začal skvěle, posledních pět do plných za 42 tomu dalo grády (160), Jarda se ale držel za Honzovy trenýrky (150). Dorážka a divoká hra packého hráče, láza střídal bídnými otvírkami, hlavně to ale bylo bez chyby (81), Jarda stáhnul 20 klacků až ke konci, takže ještě dýchal (66). 241:216, to vypadalo zajímavě. Druhé plné opět pozornosti hodné pro packé (159), Jarda ale stále ne a ne povolit (156), a tak Honzu opět podržela láza do dorážky, takže se vyšplhal za výborné atmosféry na kuželně až na 89 a soupeře (62) ve svém domácím osobním rekordu 489:434 porazil. 13 devítek tomu samozřejmě výrazně pomohlo. Najednou 4:6 a už jen o 13 pro náchodské a nastupovalo packé eso, Jirka Bajer.

Jirka Bajer tedy musel vyhrát o 14 kuželek na výhru, proti chtěl být Jiří Doucha. A Jirka začal spolehlivě, 150:139 znamenalo již jen 2 do celkového plusu pro náchodské. Když Jirka ovládl svým typickým způsobem i dorážku 77:72, byli pačtí poprvé v zápase v celkovém vedení. Na kuželně se řvalo jako v pralese, domácím ale spadla tlačenka z papul, když Jirka Doucha vyhrál druhé plné, byť o jeden klacejček (149:148 pro hosty), takže se muselo rozhodnout v dorážce. V ní Jirka už asi posté v této pozici potvrdil svou sílu a se 78 klacky převalil svého soupeře, který měl tedy naprosto příšerné otevírky, o dalších 24 klacků a radoval se ze skvělé výhry 453:414, čímž náchodskou porážku dokonal.

10:6 pro Paku, celkově ohromně napínavý mač, skvělý závěr rozhodl o tom, že zůstaly body doma.

Poslední kolo a Paka zkusí štěstí v loterii v Kostelci.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.