13.kolo VčD: V Kostelci tragédie a katastrofa

Pačtí si odvezli z Kostelce trauma, ale fandili si až do konce. 

Domácí fanoušci jsou přilepení na sklo jako rybičky Ancistrus

Pačáci, namlsaní výhrou s Náchodem, vyrazili v plné palbě 8 lidí na poslední zápas podzimní části do dalekého Červeného Kostelce. Na kuželnu, kde drží Jirka Bajer rekord kuželny šíleným náhozem 536, se ale netěšil skoro nikdo. Jarda Erlebach nám na cestu složil krásnou básničku, kterou v hasičském autě pěkně zarecitoval, ale ani přesto cesta neubíhala, protože Kostelec je umístěn kdesi mezi Hradcem Králové a polskou Wroclawí a cesta z Paky vede přes cesty necesty.

Na kostelecké kuželně nic nového, herna z dob Marie Terezie by ale již nějakou změnu zasloužila. Bar klasicky katastrofální, tučná klobása, týden starý chléb, točený Primátor letěl rovnou do záchodové mísy nezávisle od třech packých hráčů, tatranka se nedala ukousnout. Prostory jsou dělané v moderním stylu typu “Choose your shoes”, což je označení pro kuželny, ve kterých se na stejných místech šlape sportovními botami i zahnojenými botami zvenku. Tuto vymoženost využívají ještě v Třebechovicích a Vysokém Mýtě a velmi se osvědčila. Plusem zůstává možnost vzít si pivo na dráhu.

Teď už ke hře, tady to bude taky výživné. Tomáš Kincl a Milan Ringel. Dvojka je v Kostelci hampejz, to Milan pocítil hned. Jenže když mu lítaly hody zleva doprava, rozhodl se po 23 hodech pro střídání. Šel jej tedy vystřídat Erik Folta, který prvním hodem zakopl a skončil na všech čtyřech na dráze. 8 ale trefil. Následná jednička jakoby předznamenala hrůzu. Plné 143:121 pro domácí. Tomáš Kincl výborně i v dorážce, Erik se ale trápil, když zahrál jenom 43 do dorážky, to bylo i na Kostelec málo. 223:164 po první půli a zápas v pytli. Druhé plné přinesly zvrat, Erik 146 plných, Tomáš 137 a pačtí cítili šanci na mírné stáhnutí, protože Tomáš nezačal dobře ani dorážku. Erik si však vyžral všechno až do konce, protože dorážku 26 by zahrál nejspíš i pes jednoho z domácích hráčů, takže konec hry byl vysvobozením i pro domácího hráče, který se dostal jen na 45. 405:336 pro domácí, Erik s 18 chybami našel spodek sinusoidy a začne se zase škrábat nahoru.

Kamil Mýl a Vojta Kazda. Kamil přišel do kuželny již pěkně nachmelený, takže na dráze sice vrávoral, ale 148:138 plné vyhrál, Vojta zatvrdnul na středu. Kamilovi neskutečně píchnuly 2 láza v dorážce, protože tím zakončil účet na dráze na 78 a Vojta se 63 nestíhal. Kuželky ale totálně nepadaly, vypadalo to, jakoby padaly na šmirglpapír. 226:201 pro domácí. Druhé plné 137:134 pro Kamila a vypadalo to na konec nadějí, jenže Vojta začal využívat přicházející Kamilovy krize a nakonec na něj těžce dotíral, škoda bídných otevírek, ale tak už to v Kostelci bývá. Dorážka 66:44 pro Vojtu, ale celkové skóre 407:401 pro Kamila, který za to šel vzít na bar.

Třetí dvojice Daniel Bouda a Dobra Lánský. Dan Bouda luxusně za 151, Dobra to zkoušel zprava, zleva, ale prostě to absolutně nešlo, a tak skončil jen na 121. Domácí hráč bídná dorážka s jednou chybou 54, Dobra těžce doplácel na místní dráhu, tak nepadavou hru jsme dlouho nezažili. Po půli 205:165 a Dobra přenechal místo Honzovi Ringelovi, takže se asi poprvé v historii packého Áčka stalo, že střídali 2 hráči. Jenda plné 136, takže Dana o 5 vzal a dorážka nakonec slušná, 70 navrch, dalších 9 kuželek dolů. Výsledek 397:371 asi odpovídá průběhu, Dobra zvolil chytře střídání, které týmu pomohlo. 6:0 pro Kostelec.

Jarda Erlebach se tedy už vůbec netěšil na dráhu, proti němu Michal Vlček. Jarda však super plné 155, čímž Michala o 11 křápnul, bídná dorážka 45 však vzala packému kuželkáři vítr z plachet, Michal za 58. Jarda ale opět válel v plných (147), takže si vzal vedení zpět (Michal 131), a to bylo klíčové, dorážka sice Jardu zase trápila, ale 3 hody před koncem dohodil figuru a měl 2 pokusy na překonání 4 kuželek rozdílu, to se Jardovi zkušeně povedlo a slavil výhru 406:403, kanár odlítnul kousek vedle, do Náchoda, kde domácí borci mířili na 3000 shozených kuželek proti Mejtu.

Petr Linhart, starý lišák a proti němu Honza Šmidrkal, který tentokráte cestoval na zápas 5 hodin. A kvůli čemu? Petr 167 plných, to bylo šílené, dobrých 21 ulic z 25 hodů, Honza však slušně kontroval na 150, když zahrál ke konci branďákovou a vidlovou filharmonii. Dorážka vyrovnaná, 71 oba, Honza ale ujížděl na lehké figury. 238:221 po půli. Druhé plné a domácí hráč jakoby zapomněl, že hraje na slabší dráze (159), Honza se ho držel už jenom za tkaničky od bot (146). Petr hrál solidně i dorážku a 15 hodů před koncem bylo rozhodnuto, což Honzovi docvaklo až příliš a okresní hrou nedal ani 200. Celkem 456:419 pro domácí, nebyl nárok, Honza aspoň slušné plné. 2:8 a 132 mínus z pohledu Paky. Celý zápas provázela fantastická atmosféra, za kterou se tímto omlouváme nájemníkům bytu v 1.NP hned nad kuželnou.

Dotahováci Jirka Bajer a Jakub Wenzel. Kuba 145, Jirka nádherných 156 a vedl o 11 klacků. Dorážka slušná z obou stran, Kuba 67, Jirka 70, takže 226 svalil, to vypadalo velmi nadějně. Druhé plné již vyrovnané, Kuba 148, Jirka 147, takže stále 13 klacků plus. Atmosféra luxusní, spíše taková domácí packá, například domácího Mýla kuželky tak zmohly, že usnul veprostřed packého kotle. Jenže ta dorážka, Kuba si otvíral, lázo taky přišlo, Jirka naopak zažil naprostou hrůzu, když otevíral výhradně tvrdým středem, a když to domácí hráč dotáhl až na 80 dorážky, Jirka už neměl sílu vzdorovat, začal ujíždět a skončil jen na 53. 440:426 a pačtí byli rádi, že byl konec.

Nepadalo to, domácí byli lepší.

Hladovým Pačákům ještě Kamil Mýl sdělil, že domácí mají celý pekáč čerstvého pečeného masa, který však byl určen výhradně pro domácí, ti o něj ale nejevili zájem, a tak jej nabídl packým, toť vše ve chvíli, kdy už packý mančaft seděl z větší části v dodávce, hledaje něco k snědku. Avšak nebojte kostelečtí, my Vám na jaře na Pace nabídneme vše, co máme.

Hodnocení rubriky “Blaho kuželkáře”

Výkon: 0/5
Herna 0,5/5
Pivo: 1/5
Jídlo: -1/5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.