11.kolo VčD: Áčko v Dobrušce bez nároku, Jirka Bajer prásknul přes 500!

Páteční sraz jsme měli tradičně pod sídlištěm na místě kde kdysi stával trafikový stánek. Než přijela bílá dodávka s červeným pruhem a číslem 150, které mělo tento večer ještě v jiné kombinaci hrát zajímavou roli, skočili Ringelovic chlapi do krámu pro bombičky a něco sladšího k zapíjení.

Na zcela zrenovované dobrušské kuželně to tentokrát rozjel Milan Ringel proti Michalovi Balcarovi. Nikterak se nešetřili a Michal více méně získával kuželky z dojezdů odražených kuželek od manťáku. Přesto Milan zvítězil v plných 156:146 . Dorážka již Milanovi zas až tak nechutnala. Fouknul pouze 3x, ale klackovaná to byla dokonalá. Půlka nakonec byla oběma borci zplichtěná na 224:224 . Druhé plné byla hezká podívaná od obou hráčů. Milan dokonce měl druhý řádek 73, ale vyhrál plné jen o 4 klacky. Dorážka tedy musela rozhodnout a byla to řežba až do konce. Už už to vypadalo na vítězství Michala, ale to by nesměl na exi 2x fouknout a tak vybouchla naše radost z výhry 466:462 .

Na druhý flek nastoupil Erik Folta proti Martinu Děkanovi. Erik prvým hodem hází hezkou ulici za 7, ale nikterak to (ne)chtěl potvrdit když následně to fláknul rovnou do žlábku. Následně to napravil šňůrou hodů za 7 8 9 9. Prvé plné 147:142 pro Erika. No ale co potom následovalo nám až vhánělo slzy do očí. Nedařilo se nic a celkem 13 fláků stačilo pouze na 43 proti Martinovým 81 bez fuku. Změna drah a aspoň jemné vyrovnání mířidla. Plné za 138:158 z pohledu Erika. Otřeli jsme slzy z koutků našich očí a za nepolevujícího fandění jsme našeho hráče hnali k lepšímu výkonu. Co ale nastalo v druhé dorážce bylo opět k pláči a jelikož jsme neměli již suché kapesníky, tak jsme nudle od nosů otírali do rukávů. Druhá dorážka za 45 s 8 fláky byla pro Erika velké trápení. Martin 453 a Erik 373. Stav 2:2 a +76 pro domácí.

Třetí duel svedl proti sobě Jaromíra Erlebacha a Lukáše Fance. V plných Jardovi vše nevycházelo dle jeho představ a tak 143:155 nedávalo důvod k jásotu. Lukáš dokazoval i nadále, že je doma a v dorážce položil 85 klacků proti Jardovým 75. Dalších 22 klacků ztráty. Změna drah a Lukáš nikterak nechce polevit a přizpůsobit hru našemu hráči. Položil senzačních 170 kolků a na to neměl Jarda obranu. Jeho 142 kuželek nepřidalo úsměv na našich tvářích. Trápení ve druhé dorážce bylo vidět od obou hráčů a tak nikterak se nenavýšil rozdíl v kuželkách. Lukáš 461 : Jarda 413

Dobra Lánský proti Romanovi Václavkovi chtěl mnoho změnit ve stavu tohoto průběhu zápasu, ale domácí hráč tomu nechtěl vůbec porozumět. Naflákal v plných 164 kuželek a Dobra pouze 141. To nás ale neodradilo od tréninku našich hlasivek. Burácivé fandění tu hezky dunělo a Dobra se chytl. Dorážku chytl hezky za dlouhé ( Erikovy ) pačesy a položil 79 klacků proti Romanovým 63. Po půlce Dobra prohrával jen o 7 a tak to vypadalo nadějně. Prvý řádek v plných byl od Dobry jen za 48 a to rozhodlo. Dokonce si vzpomněl na Erika a po osmičce to poslal do žlábku. Jemně to v hledišti zahučelo, ale pískot se neozval. Roman nakonec plné 323 proti Dobrovým 283 mluví za vše. Dorážku Dobra začal pelechem a již jsme zase řvali naše chorály. Docela to i našemu hráči pomohlo, ale k celkovému obratu to nestačilo. Roman 448 a Dobra 433. Stav 6:2 a +139 pro domácí.

Za takřka rozhodnutého zápasu nastoupili proti sobě Pepa Kupka a Honza Ringelů. Každej chvilku tahá pilku je hezká vypalovačka od Olympicu a též to tak vypadalo na drahách. Honza se nakonec tak zase až skvěle netrefoval do ulice a plné mu to dalo za 149 proti Pepových 157. Zmar v dorážce v podání Honzy byl dokonán 6 fláky a celkově za 51. Ztráta dalších 29 kolků. Změna drah nic nového nepřinesla. Honza se trápí dál a nechuť v jeho obličeji byla zřetelně viditelná až do klubovny za silnou zdí oddělující hrací prostor. Dorážka vyšla lépe pro novopackého hráče z Vidochova bydlícího kousek nad naší kuželnou, ale k celkovému obratu to nepomohlo. Pepa 449 : Honza 407 a kopec ve ztrátě.

Závěr dnešního utkání již nemohl nic změnit a tak Honza Králíček nastoupil proti Jirkovi Bajerovi v pohodové náladě. Jak se dá tahat o klacek nahoru či o klacek dolů bylo vidět v prvých plných. Když se trefil jeden, tak druhý to odflákl. Následným hodem to bylo obráceně, ale i tak to byla senzační podívaná. Vítěz této přetahovačky nakonec byl Honza s 157:156 . Jirka dorážku začal skvěle když po 10 hodech zavřel již 5 devítek, ale pak jej jemně opustila přesnost a Honza se rychle dotáhl. Po otevření Jirky za 8 následovaly 2 fláky a to nakonec po půlce chybělo. Honza 252 : Jirka 245 a z ochozů najednou přišla hláška: „Jedete oba na pětikilo, tak se z toho nepo…te!“ Druhé plné byla předváděčka skvělých hodů od obou hráčů. Davy burácely až řinčelo sklo v plastovém okně. Jirka to dal za 157, ale Honza též kontruje za 155. Stáhnutí 2 kuželek nic neřeší. Bude muset rozhodnout dorážka! Jirka otvírá za 6, ale pak již jen zbytek vyklofe. Tak to ne, takhle by to nešlo se mu musí honit hlavou protože v následných 5-ti hodech trefil 3x pelech a 8 1. Na to se nedalo odpovídat a Honza se trápí a trápí. Když Jirka položí 97. hodem pelech, tak již novopačáci nevydrží sedět a ve stoje skandují. Následná 8 již na počítadle značí, že celkové číslo bude začínat číslicí 5. Jirka ale též chce drobátko přispět do kasičky, aby na závěr sezony mohl alespoň ohlodat opečenou mamutí kost protože moc celkem toho za újezdy nepřispívá. Těsný flákanec dost zamrzel. Konečné číslo 501 proti Honzovému 461 bylo třešničkou tohoto večera.

Celkově tu prohráváme 4:12 o 141 klacků. Začátek a konec zápasu nám vyšel.

„Ale co ta kaňka Eriku a Dobro a ve vašem věku!“

Za týden doma mlaďáky z Náchoda musíme potrápit více.

 

Jedna reakce na článek “11.kolo VčD: Áčko v Dobrušce bez nároku, Jirka Bajer prásknul přes 500!

  1. No já měl tu kaňku do plných líznutou o nohu, ale Erik se ještě nevyjádřil kam tím hodem vlastně mířil? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.