Jičín byl nad síly packých, rozhodne se v posledním kole

Jičínská kuželna je padavá, avšak domácí na ní prohrávají minimálně, protože koulí výborně. V předposledním kole VčP měli pačtí dvoubodový náskok na Jičín, avšak s pokorou před vzájemným soubojem nastoupili na jeden z nejdůležitějších mačů jejich kuželkářských kariér.

Jičínští začali pěkně zostra, Jiří Kapucián zaválel 469 a Jarda Erlebach rozhodně čelit nemohl (405). Jirka Kout však za to zatáhl a se 438 klacky převalil Jaroslava Soukupa o 20 (418). Petr Portyš poté se 440 klacky narazil na v neskutečné formě hrajícího Vojtu Kazdu, jenž poráží soupeře na počkání, takže Vojtěch nakoulel 481 a bylo skoro srovnáno i na kuželky. Jenže Bohouš Bajer si vybral jeden z nejhorších výkonů sezóny v nepravou chvíli a hlavně vinou slabé dorážky nestačil na nezvykle chybujícího Jiřího Čapka (384:427). Ladislav Křivka zakoulel perfektně, 469 klacků shodil a Jarda Weihrauch nestačil ani s pěkným výkonem 428 kuželek. 6:4 na kuželky a již moc do plusu pro jičínské. Jirka Bajer měl tedy skoro neřešitelný úkol stáhnout takovou díru a podle očekávání jej nedořešil, navíc z toho ještě byla těsná prohra 442:448.

Jenže pro packé se nic tak zásadního neděje, když se porazí v příštím kole Trutnov anebo Jičín zaváhá ve šlágru kola v Josefově, budou mít pačtí právo na postup.

Ale to předbíhám, Trutnov nás doma semlel, takže se pačtí budou muset naposledy v této sezóně spojit a pořádně si zahulákat, aby si splnili dlouholetý sen.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.