Divize, díl 25.: V Náchodě se děly věci!

Pátek 8. dubna, poslední kuželkářský zájezd sezóny do Náchoda na půdu druhého mančaftu tabulky a zájezd za odměnu na nejpadavější a nejlepší kuželnu divize. Pačtí v plné palbě se dvěma náhradníky. Domácí hází doma neskutečná numera, pačtí zase pomýšleli na nějaká pětikila. Sázky a hecovačky v plném proudu, Vojta Kazda slíbil za pětikilo svléknutí se do naha na dráze a předvádění pohybu želvičky, Honza Šmidrkal dal do pléna kompletní odhození svršků i spodků a absolvování cesty mezi kuželnou a domovem tzv. na Adama.

Domluva zněla jasně, opět se zkusí nasadit silný začátek. Na nádhernou čtyřdráhu tedy vkročili jako první Jirka Bajer, kterému se postavil Jiří Doucha mladší a hned vedle se domácímu divočákovi Frantovi Hejnovi rozhodl čelit Honza Šmidrkal. Jirka prokázal schopnosti v plných (163), domácí kuželkář kontroval na 160. Jirka ale předvedl exkluzivní dorážku 106, což domácího hráče odrovnalo (72), šílená půle 269:232 pro Jirku. Na drahách 3 a 4 se hrály též výtečné kuželky, Honza brutální plné 178, František i se 159 ztratil skoro 20. A Honza šel dále do vedení, jenže domácí kuželkář předvedl do dorážky 4 láza v řadě, to bylo silné kafe. Honza bezchybnou hrou a dorážkou 90 uplácal skvělých 268, domácí hráč i za pomocí 5 hodovek nakouřil 257, z těchto čísel se Honzovi točila hlava jako po 8 kořalkách. Jirka druhými úžasnými plnými 170 již definitivně rozhodl (soupeř 146), ale v dorážce přišla z domácí strany ostrá korekce, Jiří Doucha dal do dorážky monstrózních 116 a předčil packého Jirku o 35 klacků. Domácí kuželkář se po každém lázu do dorážky radoval velmi podobně jako Gandalf:

 

I tak to ale nemohlo změnit nic na faktu, že Jirka zahrál fenomenálních 520 a zvítězil o 26 klacků. Honza pokračoval v kvalitní jízdě, ale ani 166 plných nestačilo (Franta 170). Dorážka však nesedla ani jednomu hráči, Honza se i přes to všechno vyšplhal s dorážkou 72 na bájné první životní pětikilo (506) a Franta s dorážkou 63 tak prohrál i na výkon 490. První packá dvojice tak navalila dohromady neskutečných 1026 kuželek, k tomu přidala vedení 4:0 a 42 klacků a Honza už přemýšlel, jak zrealizuje sázku.

Jenda RIngel proti nejlepšímu hráči soutěže Martinovi Hanušovi a Vojta Kazda šel na Jardu Špicnera. A Martin Hanuš předváděl extratřídu, 180 plných a k tomu 112 dorážky, to asi nemá smysl moc rozebírat, nechutně dobrá dráha 292 byla pro Honzu silné sousto – i přes skvělých 158 plných a 89 dorážkových bez jedné jediné chybičky. Honza tedy 247, což je výtečný výkon, ale stejně projížděl o 45 klacků. Vojta Kazda sváděl na čtyřce velkou řež s Jardou Špicnerem, plné 153:151 pro Paku, ale skvělá dorážka 99 se třemi lázy jej poslala o dalších 18 kuželek vpřed. Půle 252:232 pro Paku a Vojta již trochu pošilhával po pětistovce, po které by se na náchodské herně děly věci nevídané a neslýchané. Martin Hanuš na dvojce lehce polevil v plných (160), Jenda zaostal již jen o bůra a v dorážce se již role obrátily, Honza skvěle 87 a stáhl hned 16 klacků na tvrdšího Martina, dráhu dotáhl na pěkných 242 a ještě korigoval výsledek, Martin narval 523 (letošní maximum), Honza korigoval též letošním topem 489 a Náchod bral první výhru. Vojta i přes pár chyb udrbal 155 ve druhých plných, ale soupeř jej již o kousek předjel (160). Vojtovi chybělo 93 na pětibábu, ale brzy se ukázalo, že to v pátek nevyjde, přišly horší otevírky, k tomu 4 újezdy, ale nejhlavnější bylo to, že podobně na tom byl i soupeř a Vojta udržel vedení, pěkná výhra 477:464 a pačtí vedli 6:2 na zápasy a k tomu měli ještě 21 kuželek k dobru.

Rozhodnout se to jaly poslední dvojice, Mikuláš Martinec proti Milanu Ringelovi a Daniel Majer proti Erikovi Foltovi. A Mikulášovi to padalo jako by hrál bowlingovou koulí, protože nahulil neskutečných 191 prvních plných, Milanovi se toliko do plných nedařilo (142), a tak se rozhodlo již v této disciplíně. Mikuláš hrál výborně i dorážkovou (89), Milan povalil kuželku 71x, a tak po půli ztrácel neřešitelných 213:280 a hrálo se jen o čest. Největší naděje se tak upínaly na Erika Foltu, který hrál poslední zápasy ve výborné formě. Erik moc pěkných 155 plných, jenže Dan se s tím moc nepáral a nablemcal 168. Dorážka již vyrovnaná, Erik 70 i s pěti fláky, Dan tvrdých 76 s jedním jediným. Půlka 244:229 pro domácí, ale ještě to šlo. U Milana to bylo horší, nedařil se ani začátek plných, a tak 61.hodem šel na plac Dobra Lánský, který si dráhu též moc neužil, neboť dotáhl plné jen k numeru 141. Mikuláš pokračoval v jízdě, byť trochu zpomalil (160) a když přidal bezchybných 89 do plných, zahrál nejlepší číslo sezóny 529 a Dobru, devětkrát do dorážky chybujícího (62), o 113 klacků zdemoloval (416), tady nebylo co řešit, proti tomu se hrát nedalo. Erik ale na trojce Dana těžce doháněl, domácí hráč totiž ztratil herní niť a dal jen 139. Dorážka a Erik se již přiblížil na pár kuželek a sahal po vedení, jenže dorážka mu odešla někam do baru v Náchodě, osmkrát křápnul a Danovi, na zlatém podnose výhru Erikovi nabízejícímu, nakonec 430:446 hlavně díky 13 chybám podlehl.

 

Erik Folta při poslední dorážce proti Danovi Majerovi, omluvte horší kvalitu záznamu

Celkem 10:6 pro Náchod, nezapomenutelný zápas pro packé – šlo totiž o nejlepší packé číslo za dobu existence oddílu, Jirka famózní výkon, Honza první životní pětikilo a slib musel být splněn, Honza šel od kuželny do auta jenom v botech (ještě jednou omluva dámám na autobusové zastávce), pak absolvoval cestu autem, do dvorského kebabu se lehce přioblékl, aby dále opět sázku splnil a domů jen v botech dorazil.

Příští zápas poslední kolo a pačtí chtějí oplatit Červenému Kostelci venkovní blamáž.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.