24.kolo divize: Erik Folta řádil a Paka remizovala doma s rekordy bourající Dobruškou

Erik Folta v akci proti Marii Frydrychové

Aprílový pátek 1.dubna l.p. 2022 a do Paky si to šinula Dobruška, která v půlce března dokázala neskutečným výkonem zdolat Náchod, přičemž do Paky přijel i Roman Václavek, který v Náchodě namrskal nepochopitelných 555 kuželek. Paka byla bez Jirky Bajera, který si naplánoval čuldovskou stopku zrovna na Věneček svého syna Jeníka, a tak aspoň zabil 2 mouchy jednou ranou.

Jarda Erlebach chtěl vystoupit ze šedi ne úplně výrazných výkonů proti Janu Králíčkovi. Jarda pro to dělal úplně vše, neboť hned první dráhu svalil úctyhodných 169 kuželek, hostující hráč nemohl stačit (152). V dorážce ale Jarda netrefil ulici a předvedl ukázkové zatvrdnutí, 63 s jednou chybou. Jan Králíček i se 4 fláky předvedl 79 dorážkových a hru prakticky srovnal (232:231 pro Jardu). Plné a Jardovi se zhmotnily všechny sportovní noční můry, neboť snad netrefil jedinou kvalitní ulici, a protože soupeř hrál výborně, tak se ujal vedení (plné 134:153). Na poslední dorážku bude Jarda nejradši chtít zapomenout, neboť soupeř zvyšoval náskok, Jarda netrefoval, ujížděl, mával rukama a špačkoval, takže udělal jen 40 se 7 knedlíky, Jan Králíček dal dvojnásobek (79 a načisto). Celkem 406:463 a hosté měli najednou super start.

Jarda během druhé dorážky, ilustrační obrázek

 

Na plac šel Erik Folta, který poslední zápasy vstal z popela jako fénix. Proti němu hostující Marie Frydrychová. Erik neměl s dámou slitování, 161 plných a ujal se vedení o 16 kolíků. I dorážka měla kvalitu, neboť Erik snad poprvé za divizní působení neudělal ani chybičku (68), Marušce dráha nechutnala, neboť poslala kouli do žlábku či mimo hned osmkrát (53). Druhé plné a Erik nepolevoval, stále si držel vysoký standard (153), Marie ale jedničku chytla parádně (150). Dorážka a Erik, hrající v transu a pendlující pouze mezi půllitrem piva, ručníkem a odhodovým prostorem nevnímal okolní svět, takže zahrál 77 s jednou jedinou chybičkou, soupeřka se lepšila (63), ale opět něco málo ztratila (63). Celkem 459:411, Erik osobní rekord doma, nejméně chyb za dobu hraní, skvělý výkon a stažení náskoku o 48 kuželek.

Milan Ringel a Roman Václavek, v Náchodě po letošku též zvaný démon. Milanovi přišla před zápasem zpráva, že mu netopí pořádně topení na ubytovně a s tímto vědomím šel na dráhu, to měla být těžká písemka. Milan nechytl první plné (137), Roman skvěle za 156. Milan výborně a poctivě dorážel (75), Roman byl však ještě úspěšnější (87), půlka 212:243, dobrušský hráč to zase našel. Milan se výrazně zvedl ve druhých plných (153), Roman ale stále přitápěl pod kotlem (164). Milan již byl hlavou úplně někde jinde, hrál o tři hody napřed a podle toho to taky dopadlo (43+7 fláků), Roman si svou krasojízdou dojel až na 81 dorážky bez chyby, celkem zvítězil hostující hráč 488:408, čímž přepsal rekord packé kuželny, přidal hostům 80 do plusu a pačtí se měli sakra co ohánět.

Honza Ringel a proti němu Martin Děkan. Honza musel, a taky podle toho hrál. 158 plných znamenalo úprk hned o 24 klacků. V dorážce byl ale úspěšnějsí Martin, jenž povalil kuželky hned 74x, Jenda ale neztratil nic zásadního (69 i s bídnými otevírkami). Druhé plné a Honza opět naprosto suverénní (152:134), bylo rozhodnuto. Čekala se stíhací jízda o co nejvyšší rozdíl, Martin byl ale skvělý v dorážce (86), Honza ztratil jednu sedmnáctikuželku, takže dráhu vyhrál jenom o klacek. Zasloužená výhra 448:428 pro packé barvy, Jenda svůj úkol zvládl na jedničku. Soupeřovi klobouk dolů za 160 dorážky, do plných byl však tvrdý jako mladý člověk po ránu. 4:4 -69 z pohledu packých.

Další klíčová bitva, Dobra Lánský a Michal Balcar. Dobra začal bez bázně a hany (152), Michal však zle dotíral (150). Dorážka a na Dobru sedla ne deka, ale železná kontrukce, otevírky jak za krále klacka a bylo z toho jen 53 (byť jen 3 újezdy). Soupeř byl o 12 klacků lepší, takže se ujal vedení 213:203. Druhé plné a Dobra byl jasně ve vedení, jenže posledních 6 hodů nechalo Dobru na holičkách, ztratil v nich na soupeře snad 20 kuželek a Michal ještě plné 148:141 vyhrál, to už se nad packou kuželnou smrákalo, Dobra ztrácel 17 kuželek před poslední disciplínou. Ale Dobra si to moc dobře promyslel a propočítal, famózně otevíral, zavíral párky, tlačenky, plzně a když k tomu přišlo ke konci lázo, již byl v pěkném vedení. Michal ještě stihl zakontrovat svým lázem, ale to už nestačilo, Dobra skvělých 90 do dorážky, výhra 434:424, to byla otočka jako když jde po chodníku v červnu pěkná slečna. 6:4 Paka, ale -59, hrálo se o hlavně o remízu.

Honza Šmidrkal prohrál doma za celou sezónu jen jednou a pro remízu musel vyhrát zas. Proti chtěl být Josef Kupka. Honza se tak nějak protloukal plnými, spousta chyb, ale 148 tam bylo. Soupeř tam položil 145, takže se držel Honzovi za dres. Dorážka a vysoká kvalita z obou stran, Honza skvěle zavíral (81 bez chyby), soupeř to dohnal dvěma lázy (81 s jedinou chybičkou). Nebezpečná dvojka a Honza dlouho vedl, pak však začal hořet na tvrdém středu (145) a Pepa už šel dopředu (151). Honza byl 3 hody dopředu, a taktika se dařila, opět kvalitní zavíračky, utkání se vyrovnalo už totálně, Pepa však otevřel 90.hodem heblem, následoval další a zbytek utkání si doujížděl, Honza měl štěstí na otevírky a soupeře setřásl, nakonec i s velmi pěkným výkonem 454:431, Honza opět jediná chybička, to potěšilo.

Ještě více však těšila remíza, ta měla cenu výhry.

Paka tedy remizovala s Dobruškou 8:8 hosté kromě rekordu hostí jednotlivce (488) přepsali i rekord kuželny hostí (2645), velká gratulace.

Erik Folta se stal poprvé v kariéře novinářem v Áčku, paráda!

Rohu zdar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.