Reportáž+fotky: 51. ročník turnaje neregistrovaných hráčů dohrán

Tradiční novopacký turnaj neregistrovaných hráčů „Memoriál Břetislava Šorma“ se tuto zimu odehrál již po padesáté první. Začátek turnaje v říjnu byl sice trochu organizačně náročnější, protože přístavba nových šaten a sprch termínově trochu sklouzla, ale na účasti se to neprojevilo. Ba naopak. Čísla a statistiky jsou prostě neúprosná: Letošní turnaj hrálo celkem 47 tříčlenných družstev (o dvě víc než loni), což bylo celkem i s náhradníky 168 hráčů. Od října do ledna, během čtyř kol u základní soutěže a pěti kol u lig, bylo shozeno 112 042 kuželek.

A kdo tedy letos vyhrál?

První ligu mužů vyhrálo a celkovým vítězem se stalo družstvo FOTBAL HOŘICE, kterým spanilou jízdu za vítězstvím pokazila jen jedna prohra s v pořadí druhým družstvem CEREA OSTROMĚŘ. Pěkné třetí místo obsadilo družstvo TESPO HOŘICE. Druhou ligu mužů vyhrálo družstvo ŠUTRMAN HOŘICE a tím si zajistilo postup do první ligy. Základní soutěž mužů vyhrálo družstvo MTM TEAM s krásným průměrem 637.5 kuželky na 3x60HS a získalo tak postup do druhé ligy. Soutěž žen vyhrálo družstvo SILNICE JIČÍN (613.0), před družstvem KABRŇÁCI (575.0) a před třetím družstvem VČELKY LOMNICE (551.3).

Ve středu 15.2.2017 se v podvečer uskutečnilo na kuželně Nová Paka vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů. Současně si vítězové ještě jednou mohli tréninkově zahrát (viz foto).

Věříme, že se všem zúčastněným na turnaji dobře hrálo, užili si vylepšené prostředí kuželny a na podzim se se všemi současnými a i novými hráči opět uvidíme na dalším ročníku. A kdo by nechtěl čekat tak dlouho, tak se může přihlásit na velikonoční turnaj, který se bude letos hrát od 3.4.2017. Přihlašování bude spuštěno začátkem března a po zkušenostech z minulých let upozorňujeme, že je dobré si s přihlášením pospíšit, protože zájem bývá značný a večerní termíny jsou brzy obsazeny.

Zapsal Dobra Lánský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.