Posezónní hodnocení: Áčko chtělo bednu a má ji

Áčko po vydařené loňské sezóně chtělo ještě o stupínek výš, k čemuž měla přispět opět 8-členná nezměněná soupiska z loňského roku. A sezónu začali pačtí na výtečnou, doma udřeli 10:6 výhru s Třebechovicemi, pak následovalo opět neskutečných 10:6 v Rokytnici posledním hodem Jardy Erlebacha a 10:6 to skončilo i proti Červenému Kostelci, ač s výraznějším kuželkovým rozdílem. Po první prohře v sezóně ve Dvoře Králové a první domácí prohře proti silné Dobrušce následovala zatím nepoznaná jízda divizí.

Venku to odnesl Trutnov po kolektivním výkonu, doma pačtí řádili proti Solnici, dokonce kanára venku nadělili Rychnovu, následoval famózní mač proti Třebové, přišla důležitá výhra ve Smiřicích 12:4, na packé dráze si na body nepřišly ani Hylváty a neskutečně vyrovnaný mač v Náchodě rozhodl Milan Ringel. Náchod to packým neoplatil ani v Kryštof Aréně, a tak měli pačtí na začátku ledna krásný 6-bodový náskok společně se Dvorem na nejbližší pronásledovatele.

Jenže jak to již ve sportu bývá, přišla krize, velmi mrzela prohra v Třebechovicích, tou dobou takřka posledním týmem tabulky, následovala nešťastná porážka doma s Rokytnicí a již klasicky špatný výkon v Kostelci, podpořený devastujícím výkonem Petra Linharta. Tou dobou se tým pohyboval stále ještě –  ač již těsně – na úplné špici tabulky. Přímý souboj o první místo pačtí po skvělém výkonu doma zvládli, avšak Dobruška roztrhala packé na kusy i v jejich Rampušák Aréně. Povinná výhra nad Trutnovem ještě packé udržela v boji o čelo, jenže následně si na packých zvedla sebevědomí Solnice náhozem o 100 větším, než byl jejich domácí průměr a hlavně následovala remíza s beznadějně posledním Rychnovem, po kterém již pačtí neměli ve svých rukách nic. A ač přišlo senzační vítězství i v Třebové, excelentní a rekordy bourající Smiřice zase vrátily packé na zem a již se hrálo jen o umístění na dalších příčkách, no a protože výsledky packým moc nenahrávaly, musel se po venkovní výhře nad Hylváty brát bronz, a to ještě o skóre nad Dobruškou.

Řečí čísel:

nejvíce bodů pro družstvo – Jirka Bajer (22)

nejvyšší domácí nához v sezóně – Vojtěch Kazda (495)

nejvyšší venkovní nához = nejvyšší celkový nához – Jirka Bajer (504)

nejlepší průměr doma – Vojtěch Kazda (454,60)

nejlepší průměr venku – Jirka Bajer (462,92)

nejlepší průměr celkově – Jirka Bajer (461,60)

nejvíce chyb v sezóně – Honza Šmidrkal (127)

nejlepší průměr v plných doma – Vojtěch Kazda (313,40)

nejlepší průměr v plných venku – Vojtěch Kazda (317,14)

nejlepší průměr v dorážce doma – Jarda Erlebach (146,36)

nejlepší průměr v dorážce venku – Jirka Bajer (153,17)

Nejvyšší náhozy v rámci packého týmu v jednom zápase:

Jiří Bajer 7x

Jarda Erlebach 2x

Jan Šmidrkal 3x

Vojtěch Kazda 6x

Erik Folta 0x

Milan Ringel 3x

Jan Ringel 3x

Dobra Lánský 0x

Záznam čulibrků v této sezóně:

Jiří Bajer 0x

Jarda Erlebach 2x

Jan Šmidrkal 1x

Vojtěch Kazda 2x

Erik Folta 6x

Milan Ringel 2x

Jan Ringel 3x

Dobra Lánský 6x

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.