Divize, epizoda 11: Ve Smiřicích zase úspěšně a Paka stoupá tabulkou

11.kolo VčD a Paka po 10 měsících zase jela do Smiřic. Paka v sedmi lidech, Milan Ringel sledoval zápas jen online, jelikož jej pohltily pracovní povinnosti. U domácích se toho moc nezměnilo, nasadili silný začátek a konec a čekali příspěvek někoho z prostředku soupisky, Paka má zase všechny hráče velice vyrovnané, přičemž poslední dobou kromě Jirky Bajera vyčníval ještě Vojta Kazda.

David Hanzlíček a rozjížděč Jarda Erlebach, tam se čekaly body od domácích. A David excelentní v plných (176), Jarda nestíhal hned o čtvrtstovku a brblal, že se mu kloužou gule. Dorážka ale přinesla radost na packou stranu, Jarda se zkoncentroval, Honza Šmidrkal mu připravoval náčiní a nakonec 80:63 dorážku ovládl, takže ztrácel jenom 8 klacků po půli. Změna drah a opakování, Jarda 154 plných, David skvělých 167, a když k tomu domácí hráč přidal i pořádnou dorážku (87), nebylo co řešit, protože ač Jarda 70 nakulil a na 150 dorážky se dostal, nebylo mu to nic platné a 455:493 prohrál, nicméně se ctí a ještě ucházejícím mankem.

Martin Ivan a Vojta Kazda, toť dvojky. Martin začal skvěle, pak mu docházel dech, takže jej Vojta ještě předehnal (155:154). V dorážce se ukázal Vojtěch v celé své současné formě, 89:52, 244:206 po půli a vypadalo to na další vydařenou hru. O to víc, když packý kuželkář zvládl navalit do plných 166 (Martin 151) a Vojta se už zase začal blížit číslu začínajícímu pětkou. Dorážka mu ale nesedla, udělal 6 chyb, takže Martin lehounce zkorigoval skóre, celkem i tak skvělých 473:427 a náskok domácích byl pryč.

Radek Urgela a Jirka Bajer, tam byl favorit jasný. Radek se chtěl vzepřít osudu (153), Jirka však ještě o bůra více shodil. V dorážce se ukázala naplno kvalita packého kuželkáře, 72 bez chyby ostře kontrastovalo s Radkovými 50 s 8 knedlíky. A Jirka přitápěl pod kotlem, skvělými 166 již úplně rozhodl (Radek 138) a v dorážce se již nic zásadního nestalo, neboť Jirka i s nezvyklými 3 chybami zapsal číslo 69, Radek byl o 2 kousky lepší, a to rezultovalo v jasný packý výsledek 468:412, Jirka vyhrál i deváté utkání v sezóně, 4:2 pro Paku a 64 packý plus.

Michal Janeček a Jenda Ringel jako pozice číslo 4. Michal začal kvalitně do plných (157), ale Jenda se nenechal zahanbit a o jednu kuželku navíc ještě přidal. Dorážka se ukázala palčivou domácí disciplínou v tomto utkání, Michal totiž jenom 57, byť s jedinou chybkou, novopacký soutěžník to vytáhl i s parádními trefami figur na 87 a ujal se zajímavého vedení 245:214. Po výměně drah začal smiřický hráč tlačit (153), o více než 5 do plusu to ale stejně nedopadlo (148) a dorážka nezachutnala úplně ani jednomu z výše jmenovaných, Jenda se proklestil k 62 a netrefil poslední klacek, čimž si dle svých slov po utkání asi odpálil utkání v Náchodě , Michal i ten 7.kopec přelezl, rozhodlo se ale již dříve, 455:430 pro Paku, 6:2 a 89 plus, vypadalo to slibně.

Dobra Lánský nastoupil po měsíci venku a jako soupeř mu byl přidělen Miroslav Cupal, který měl za úkol nejen vyhrát, ale ještě vyhrát výrazným rozdílem. Dobra načnul hru po svém, devítky a osmičky prokládal fankami, na fajnových 151 to dalo a Mirkovi vedle se vůbec nedařilo – 144 je rozhodně pod jeho možnosti. V dorážce Dobra zvyšoval náskok, avšak pak se zasekl jako rumunský řidič kamionu na českém železničním přejezdu a soupeř jej ještě předjel (62:54), půle tedy prakticky vyrovnaná (206:205 pro domácí). Na jedničce Dobra zase zabral a nakoulel 155, Míra se ale chytil (161) a začala stíhačka v dorážce, Dobrovi se začalo dařit shazovat těžší figurky a najednou byl ve vedení, jenže přišla blbá otevírka, zásek v zavírání a 2 chybičky k tomu, Míra to 49.hodem zavřel a bylo rozhodnuto, 436:429 pro domácí, avšak bylo to takové Pyrrhovo vítězství, protože 7 kuželek k dobru pro domácí toho moc nevyřešilo, Dobra to slušně zvládnul.

Honza Šmidrkal a Martin Kamenický, toť repríza lednového zápasu na dotahováku, Honza 82 náskoku v zádech, to se nemělo prohrát. A packý kuželkář to načnul velmi dobře (161), Martin vůbec nestíhal (138). V dorážce však Martin zařadil úplně jinou ligu, Honza se začal motat v kruhu a jen díky skvělému závěru dráhu uhájil, dorážka 89:79 pro domácí, půle 240:227 pro packé. A na jedničce to Honza chtěl rozhodnout, po deseti hodech 71, to vypadalo skvěle, jenže na dalších 15 plných přišla jen jedna sedmička a zbytek bída, protože Honza zatvrdnul jako rohlík z Lidlu den po koupi, Martin i s dalšími podprůměrnými plnými ztratil jen sedm kuželek (144:151). Dvacka pro Honzu před dorážkou. A tu začal Martin opět na jedničku, zavírky na dva se staly pravidlem, Honza nestíhal ani náhodou, a tak aspoň začal trefovat pěkné figurky. Najednou už byl Martin pozadu jen 3-4 klacky a byla mela o každý klacek, která vygradovala tím, že Martinovi 49.hodem po ideálně trefené Plzni nespadla nepochochopitelně zadní pravá fanka, a tak ji Martin doklepl až posledním hodem a skončil na 461. Honza, 49.hodem minul předního roha a potřeboval nutně tuto kuželku na číslo 462. Poslední hod se rozebíhal na třikrát, neboť 2x zapomněl časování hodu, a tak to tam napotřetí jen tak mrsknul a roha shodil, 462:461 pro Paku, to bylo zajímavé.

Celkem 12:4 pro packé a 4.venkovní výhra z pěti zápasů, to pačtí nepamatují. Číslo 2742 je také nadstandardní, výhra o 83 je toho důkazem.

Již ve středu dohrávka doma se Solnicí a v pátek domácí mač s Hylváty, pačtí budou chtít potvrdit formu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *