Áčko v zajímavém zápase přejelo Jičín

10.kolo VčP poslalo na packou kuželnu jičínské borce. Zápas rozehrál Vojta Kazda, jenž po parádní jedničce přidal jen těsně nad 200 na dvojce a hezkým číslem 424 porazil Petra Koláře (také pěkných 412). Honza Šmidrkal se nemohl od začátku chytit a když se k tomu přidaly špatné otvírky, bylo z toho po půli ještě milosrdných 208. Jiří Kapucián však na dvojce předváděl naprosto mistrovskou hru a srazil téměř 250 klacků. Kdo by čekal mírný obrat, spletl by se, Honza se trápil jako už dlouho ne (těsné úlety, celková rozlítanost), což asi ještě naburcovalo soupeře, který zaválel 239 sraženými kuželkami. 3 úlety na jedničce stály nakonec Jirku pětistovku. 487 je nicméně nejlepším výkonem v historii packé kuželny. (406:487). 2:2 a mínus 70. Pořádný kus z náskoku hostí ulomil Jarda Erlebach, který koulí v ohromné pohodě a dokázal to i dnes (skvělých 460), Petr Portyš se držel pouze ve druhé půlce (460:418). Tím byl náskok již téměř smazaný – a co víc, nastoupil Dobra Lánský, otočil pěkně nepříznivě vyvíjející se zápas, frknul 429 i se 7 úlety a mohl se spokojeně dívat, jak se rozdíl přelil do plusových hodnot na packé straně. Jiří Čapek kousal na dvojce, nepovedená jednička však rozhodla (429:406).

6:2 a drobek plus. Bohouš Bajer se natrápil, slabé plné alespoň nahradil normální dorážkou, nicméně po zkažené dvojce moc nadšený nebyl (406). Josefa Koláře vytrestala hlavně dorážka, a to na obou drahách (celkem 406:368). A nastoupil Jirka Bajer, jenž s 30 klacky v zádech nastoupil proti Pavlu Křížovi. A ač Jirka neměl nejlepší den a byl tvrdě na středu jak v plných, tak v dorážce, náskok si již vzít nenechal. Co se nepodařilo na jedničce, dohnal Jirka alespoň částečně na dvojce (422). Pavel Kříž hodil posledním hodem devítku, to však na výhru stačit nemohlo (383).

Nakonec tedy 14:2 pro domácí, přes 25 stovek shozených kuželek opět potěšilo. Opět všichni červení, zápas tedy dopadl dle představ. Zajímavým jevem bylo rozložení čísel – před zápasem by asi nikdo neřekl, že si čuldu rozdělí Honza a Bohouš a před nimi bude Jirka. To však ukazuje na vyrovnanost packého kádru a kvalitu na každém postu. Příští kolo jedou pačtí do Trutnova, kde domácí parta o generaci starších kuželkářů dokáže překvapit naprosto všechny – naposledy třeba vedoucí Milovice.

Rohu zdar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.