Áčko v infarktovém dramatu udolalo Trutnov!

První ze dvou domácích dohrávek posledního únorového týdne se odehrála v úterý 27.2. Do Paky přivalil Trutnov “B”, tedy mančaft, který také ještě bude bojovat o bytí a nebytí, nicméně z lepší pozice než pačtí.

A Jirka Kout začal skvěle do plných (159), slabší dorážkou 52 však nechal Aleše Kotka stáhnout na rozdíl 18 kuželek po půli (211:193). Druhá půlka byla od Jirky již klasicky kompaktní, 142+77 muselo stačit na 209 soupeřových, celkem 430:402 a dobrý start do utkání od packého playera. Za zmínku stojí jen 251 plných a naopak 151 dorážky i s 9 fláky od hostujícího hráče, to nemá logiku. Dále Bohouš Bajer a mladík David Chaloupka. Bohouš sice první plné lehce prohrál, kvalitní dorážkou si však přinesl na dvojku náskok o 20 klacků (221:201). Po půli to byl urputný boj, hostující hráč chytil opět plné, Bohouš ne, jenže v dorážce se zase role obrátily, takže Bohouš i dvojku ovládl. Celkově pěkných 422 stačilo na soupeřovo čisté čtyřkilo, rozhodla královská disciplína dorážka (149:104 pro Bohouše). Trojky Dobra Lánský a Karel Kratochvíl. Dobra se nemohl chytiti v plných, ani dorážka dráhu nezachránila (po půli 192:222). Soupeř tedy hlídal 30 klacků náskok. Dobra mírně zlepšil plné, jenže poté předvedl dorážkový výpadek, a to nemohlo stačit na více než 370, Karel Kratochvíl se s dráhou vypořádal velmi dobře (424). Najednou vedli o 4 klacky trutnovští. Jarda Erlebach sice nechyboval, něco navíc ale jedničce chybělo (201), obzvlášť když Jaroslav Jusko hrál naprosto spolehlivě (217). Jarda se zlepšoval, nicméně měl den tvrďák a nakonec prohrál i druhou půli (209:216) a celkově odešel poražen 410:433. 4:4 a 28 do plusu pro trutnovské, pačtí museli zabrat. Honza Šmidrkal a Zdeněk Babka. A Honza řádil na jedničce solidně, 156 plných, 81 dorážky, Zdeňkovi to naopak nešlo vůbec a měl půli jen 175, takže náskok 62 po půli, to vypadalo slibně. Jenže Honza vypadl z tempa, nemohl trefit ani ň a soupeř začínal cítit šanci, střílel osmu za osmou. Před dorážkou to najednou bylo jen o 23 pro Honzu. Jenže packý player zabral v pravý čas a opět parádní dorážkou 81 soupeře předčil, celkem 442:401, Honza jen s jednou chybou a dorážkou 162 vrátil Pačákům vedení jak na body, tak na kuželky (o 14). Jirka Bajer tedy na výhru mohl prohrát i o 14 klacků, na to se však nikdy nehraje, navíc se mu postavil výborný Miloš Veigl. Půle nabídla excelentní podívanou, Jirka paráda jak v plných, tak v dorážce (150+79), soupeř však nápodobně (156+67). Na dvojce Jirka začal plnými 146, soupeř kontroval 141, takže celkově měl Jirka úkol neprohrát dorážku o více než 25. A dorážka nebyla pro kardiaky, M.Veigl věděl, o co hraje, Jirka však také. Hostující hráč však najednou střelil lázo a po dalších osmičkových otvírkách nastala infarktová situace, když 99.hodem měli oba hráči na dohoz jedinou kuželku, M.Veigl vedl o celkově o 7 klacků a kdyby trefil a Jirka Bajer ne (98.hodem totiž Jirka tuto kuželku minul), tak by hostujícímu hráči stačilo 7 nebo 8 kuželek do plných na celkovou výhru týmu. Jenže nic z toho se nestalo, Jirka 99.hodem trefil exi, Miloš naopak minul, a i když svůj omyl 100.hodem napravil, nebylo už co řešit, Jirka navíc sejmul sedmu a celkově zremizoval 454:454!

Zpocený domácí mančaft si tedy mohl připsat výhru 11:5.