Áčko dostalo ve Smiřicích přes prsty

Povzbuzeni výhrou nad Trutnovem vyjeli pačtí na smiřickou kuželnu, kde nehráli mnoho let, polovina týmu pak vůbec. Domácí padavá kuželna nabízí možnost zahrát zajímavá čísla, avšak také se zvyšuje možnost debaklu, což poznali pačtí na vlastní kůži.

David Hanzlíček nastoupil na Jirku Kouta zprudka, neskutečných 273 sražených kuželek na straně domácího borce určilo ráz utkání, ač Jirka hrál také skvělý match (231). Jenže D.Hanzlíček moc nepolevil, na dvojce přidal ještě 236 a to bohatě stačilo na pětikilo (509), se kterým Jirka nemohl dělat zhola nic (448).

Radek Urgela prohrál půli o patnáct klacků, protože Vojta Kazda byl schopen i se 6 fuky navalit 237. Jenže domácí hráč se ještě vybičoval k lepšímu výkonu, a ač Vojta hrál stále dobře, pár dalších úletů na trojkový dohoz již devalvovalo akcie packého hráče (467:457). Prohra o deset mrzela hlavně z důvodu trojnásobného počtu fuků, číslo však velice pěkné.

Martin Kamenický nastoupil na Jardu Erlebacha také ve velkém stylu (235), což ještě umocnil fakt, že se packý player na dvojce strašidelně trápil (180). Očista koule před každým hodem pak Jardovi pěkně bodla, protože na nebezpečné jedničce zaválel 234. Co naplat proti domácímu hráči, jenž k 235 přidal ještě nádherných 261 a oblizoval pětikilo (496:414).

Zápas byl tedy prakticky rozhodnut. Honza Šmidrkal nastoupil v životním výkonu na dvojce, když 262 klacků předčilo 237 kuželek Jiřího Mochana. Jenže a jenže, Honza předvedl na jedničce dorážku typu “opilý myslivec”, a protože Jiří Mochan si hrál furt stejně, Honzu nakonec převalil 472:460 a novopacký hráč si musel dát na uklidnění 3 piva a výtečnou klobásu s domácí feferonkou.

Michal Janeček chtěl packé dodělat úplně, avšak Dobra Lánský se držel zuby nehty. Když už se zdálo, že domácí hráč dovede utkání do vítězného konce, přišly nevhodné otvírky a výborně hrající Dobra se dostal až do situace, kdy prohrával o 4 klacky, soupeř otevřeno brandejsem, Dobra jednu na dohoz. Snad nervy zapříčinily, že Dobra dvakrát ulétl, navíc Michal trefil dohoz brandejse na 2 hody a utkání rozhodl definitivně (467:455).

Jirka Bajer tedy šel na dráhu s úkolem nedat kůži lacino a nedostat packý tým do smiřické klece na kanára. A ač se Jirka trápil na jedničce v dorážce, otěr mastných vrhacích náčiní přišel vhod a Jirka vedl po půlce o 23. Martin Ivan se však nelepšil, doslova se trápil (na své poměry) na dvojkové dorážce a Jirka předváděl výkon hodný špičkového krajského hráče. Nakonec tedy Jirka vykoulel výhru 487:422 a odvrátil kanára.

Všehovšudy tedy 14:2 pro domácí, avšak zápasy byly pěkné. Novopačtí hráči excelují v disciplíně újezdy, na tom je třeba zapracovat. Kuželna byla jinak příjemná, pivo dobré, jídlo taky, lidi pohodoví.

Další kolo jedou pačtí do Hořic, kde to bude papírově podobná divočina jako ve Smiřicích. Rohu zdar!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.