3.kolo VčD: Áčko v nejnapínavější bitvě posledních let překvapilo v Rokytnici

Další kolo divize a oblíbená kuželna a osazenstvo v Rokytnici, proto taky packý tým vyrazil hlavně za zábavou i s přespáním. Na zápas jel mančaft bez Dobry Lánského, který se potřeboval vykurýrovat, Vojta Kazda dorazil z deštivého fotbalu později bez ambice hrát. Novopačtí slavili dvoje narozeniny, Erik Folta měl padesát a Honza Ringel třicátiny, to byl zatracený důvod k oslavě.

Áčko zkusilo taktiku z konce sezóny, tedy načít to měl Honza Šmidrkal a proti němu se postavil Honza Mařas, který den předtím řádil v restauračním zařízení jako Krakonoš po sběru veselých houbiček. A začátek podle toho vypadal, Honza Š. si nebyl moc jistý, ale slušných 155 a vedení o 11 po plných z toho bylo, dorážka však packému kuliči nešla, nebyla totiž kvalita, každý hod jinam, a to láza házející Honza Mařas využil, 80:54 pro domácí a otočka byla na světě. Změna drah a Honza Š. s bídou ještě docela v pohodě plné (151), domácí Jan o kus lepší (161) a dorážka už nemohla nic rozhodnout, nerozhodně 71 oba, 456:431, jasné a zasloužené vítězství pro domácí barvy.

Zdeněk Novotný starší a Jirka Bajer, toť druhá dvojice. Jirka fantastické plné(173), Zdeněk se svým průměrným domácím číslem (151) nestačil. Dorážka pro Jirku trochu tvrdší, ale i tak slušná (70), Zdeněk začal lehce stahovat (72). Jenže i druhé plné měl packý bombarďák neskutečné (175, tj. průměr 7), a to nemohl domácí hráč pokořit (153), čekal se útok na pětikilo. Jirka však brutálně zatvrdl a Zdeněk začal stahovat, naštěstí byl náskok dostatečný, a tak i po bídné dorážce 54 (Zdeněk 72) to skončilo krásných 472:448 pro Paku a bylo prakticky vyrovnáno.

Domácí divoch a eso Honza Mařas, který nám připomíná Mohameda Salaha z Liverpoolu, a proti němu Erik Folta, který si chtěl zkusit, jaké je to hrát po padesátce.  A Petr super start 164, Erik totální nestíhačka (137). Petr to pálil do dorážky jako do sítě soupeřů v Premier League a skvělým výkonem si dokráčel pro 98, Erik se svými 60 a 5 újezdy dokulhal jen na 197, Petr tedy na 262 a vypadalo, že Erikovi k padesátinám nadělí padesátky hned dvě. Jenže se začaly dít věci neviděné a neslýchané, Erik chytnul druhou mízu a super plnými 167 naprosto zdemoloval domácího hráče, který byl nechutně tvrdý (127). Plná kuželna fandila jak o život a Erik najednou byl na dostřel dvou kopců, jenže přišel brandejs, Petr potrestal lázem a už to dál nešlo, dorážka ještě nakonec 76:70 pro domácí, ale Erik stáhnul na dráze 36 klacků a prohrál jenom 436:465, což se ukázalo jako naprosto klíčové pro další vývoj zápasu.

Pavel Hanout a Jenda Ringel, toť nejlepší mač večera. Pavel začal kvalitou do plných (163), Jenda však neztrácel parník (155). Dorážka přinesla nádhernou hru plnou zavírek, dobrých otevření a minima chyb, o něco úspěšnější byl packý borec, jenž nakroutil 88 (Pavel 79) a ujal se drtivého vedení 243:242. Na jedničce se Honza utrhl do plných (157:135) a už vedl o 23 klacků, to vypadalo dobře. Pavel byl v jednu chvíli až o 10 hodů napřed, jenže co se nedělo, na posledních 10 hodech povalil snad 4 devítky a nasbíral dobrých 50 klacků a s číslem 476 již spokojeně vyčkával v rohu dráhy, neboť packý hráč prohrával o více než 30 klacků, ale s 9 hody k dobru. A přišla one man show (na dráze už stejně hrál sám) a bitva proti plné kuželně, přišly sedmičky, pěkné dohozy a najednou už byl Honza na dostřel, trefil těžkou figuru a předposledním hodem si to již uhrál, celkem 481:476 pro Paku po skvělé sólojízdě, to nebylo dlouho k vidění. Domácí hráč na dvojce nakoulel 99 dorážky. 4:4 a -25 kuželek.

Slavomír Trepera a Milan Ringel.Plné extra vyrovnané, avšak packý matador byl přeci jen o něco úspěšnější (150:149). Dorážka a další mírný krůček vpřed pro Milana, neboť si tak v pohodě dokráčel pro erotickou 69, soupeř jeho nadšení nesdílel (62). Definitivně se rozhodlo ve druhých plných, Milan válel famózně (165) a domácího kuželkáře o 16 přehodil a dorážka byla již taková hlídací, neboť Milan se vepsal do historie tohoto zápasu číslem 63, takže i v tomto případě byl úspěšnější než Sláva (62). Zasloužených 447:422 pro Paku, 6:4 pro novopacké na zápasy a velká 0 na skóre.

Šel na to tedy Jarda Erlebach (znovu dotahovák) proti Milanovi Valáškovi. První plné pro oba hráče podobný zážitek, jako když jdete v mlze na Chopok (143:141 pro domácí), dorážka však zastihla Jardu v lepší pohodě (62:54) a již šel do vedení 203:197. Druhé plné a oba hráči začali pořádně koulet (155:152 pro Jardu) a byl tam jeden kopec náskoku pro packé, přičemž stačila remíza. Milan si udržoval 3-4 hody náskok, a tak opticky měl srovnáno či mírně vedl a hlavně pár hodů před koncem trefil lázo, čímž v jednu chvíli vedl o 18 kuželek a zastavil se na 426 se 3 hody k dobru. Jarda se nevzdával, dobře dorážel, až se dostal 47.hodem na otevírku, při které mu zbyly přední roh, pravá přední fána a pravý sedlák, toť při součtu 418. 48.hod,  pačtí okousané nehty a Jarda trefil jen předního roha, takže mu zbyl pravý párek a prostě musel. Minuta pauza před hodem a prásk, vyšlo to, aktuálně 421 a Jarda musel aspoň 5 na remízu, tudíž celkovou výhru hostí. A vypukl řev jako v zoo, Jarda trefil 8 a bylo vymalováno, 429:426 výhra, celkově 12:4 o 3 kuželky pro Paku a bylo po nádherném zápase. Jarda byl paradoxně čulda, ale to mu jistě nevadilo.

Jarda Erlebach před posledním hodem

Po zápase dlouhá tisková konference v baru, poctivá hydratace a sportovní strava (sacharidy, cukry a tuky v poměru 55:30:15) a následné vyklusání na ubytování, vydatný spánek, šup na snídani a domů.

Příště doma Kostelec a pačtí budou chtít potvrdit super start do sezóny.

 

 

2 reakce na 3.kolo VčD: Áčko v nejnapínavější bitvě posledních let překvapilo v Rokytnici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *