19.kolo VčD: Áčko si přivezlo z Mýta osypky a kanára

V dohrávce východočeské divize se jelo na nejhorší kuželnu ve střední Evropě.

Do tamější herny chce jet hrát každý asi jako momentálně na dovolenou do Wu – chanu. Netradičně se jelo hrát v úterý, když áčko postrádalo Jeníka Šmidrkala a nahradil ho velezkušený Jarda Weihrauch. Po cestě nabíráme domácího hráče a sympaťáka Prošvice, který si ještě objednal 3 kg ořechových klobásek z Bělské uzeniny. To ještě nikdo netušil, co Prošva za odměnu předvede v zápase.

Přijdeme do herny, vše při starém, ale aby nebylo vše negativní, tak je točené pivo!!! Bernard 11!

Erik tam jedno hodí, proloží to klobáskou-venku si jde zajezdit na svém kapesním velbloudovi a jde se fandit do té doby ještě mluvícímu Jardoj J:)

Vašek Kašpar-Jarda Erlebach- začalo se klasicky, domácí Venca našel standartní levej žlab na jejich dráze a hulil to tam nesmlouvavě, Jarda se hledal až se nenašel. Půlka o 51 a šlo se na druhou dráhu. Tam Vašek trochu polevil v plných, ale i druhou dráhu vyhrál o 34 a celkově dal jenom jeden fuk. Jarda se odklidil do šatny a celý zápas z ní nevylezl, jak byl strašně spokojený z Mýtské herny J Celkově o 85 na start zápasu. 469-384

Martin Prošvic-Jarda Weihrauch-legenda s legendou tohoto sportu. Není co psát- Martin Prošvic hrál jak naprogramovaný robot naprosto bezchybně po celý zápas a otázkou je, jestli se mu neměl vzít vzorek moči a nechat dát někam zkontrolovat. Takto hezký a bezchybný sport jsem dlouho neviděl. Jaroušek bojoval, ale docela se pral s dorážkou, když 13 krát křápnul. Není co dodat výhra celkově o parník, lokomotivu a autobus 149 klacíků.

543-394 Martin rekord kuželny a gratulace.  ( no kuželny :))

Martin Brzlínek -Erik Folta- Erik se na začátku hledá, ale pak to vcelku chytnul za své pačesy a vcelku slušnou dorážku 71. Domácí klasika, padá to jak hrušky na slivovici.

Nicméně klasika a půlku prohrává 236-211. Druhá půlka jede ve stejném modu, jenom s tím rozdílem, že domácí se v dorážce rozjančil a vyhrává 253-215.

Erik vcelku slušné číslo na ten hampejz, ale i tak prohrává mordou 489-426 a rozdíl je krásných 297 klacků.

Tomáš Kyndl – Vojta Kazda- takřka totožná hra jako předchozí, když to domácí na jedničce hrne do levé ulice a Vojta se na dvojce snaží o pravou se střídavou úspěšností. Půlka 257-216 a oba 4 křápance. Druhá půlka zápasu byla vcelku vyrovnaná do momentu, kdy Vojtu v dorážce navštívil klasický blackout, když 10krát křápnul na pravého sedláka. 235-196 a bylo to zase o dalších 80 klacků víc.

 

Jaroslav Stráník-Dobra Lánský– jediný asi trochu zajímavý zápas pro oko diváka, když to nevypadalo poprvé jako znásilňování nezletilé dívky. Dobra valí a tlačí na soupeře hezkou půlkou a vyhrává jí 218-225. Soupeř se na jedničce jednou sesral k zemi a vypadá na ručník, ale je to bojovník a jde se na otočku. Tam to je pořád ještě vyrovnané a v plných Dobra ještě něco přidává. Jenže dorážka a Dobru postihla stejná viróza jako Vojtu předtím.

Jarda dává takovou klasiku v dorážce a nakonec vyhrává celkem 432-418, ale bylo alespoň čemu fandit.

 

Petr Bartoš-Jirka Bajer- šlo se hrát už jenom o čest a každý už koukal na hodinky, aby tohle trápení skončilo. Petr jede klasiku, ale co se děje na dráze číslo dvě Jirkoj je nechutné až odporné. Jeden střed za druhým střídá branďáka s václavákem, no je tvrdej jak kdyby slupnul pilulku viagry. Půlka 238-175 je v podání Jirky až neuvěřitelné a to s tím snažil dělat vše, nefungovalo nic.  V druhé půlce se předseda oddílu Jirka trochu oklepal a dal alespoň dvoukilčo. 240-208 je stejně hnus velebnosti. Celkově 478-383 a prohra o 95.

 

Celkové resumé ze zápasu:

16:0 pro domácí. Vezeme si kanára a Prošvice, což je naprosto vídaná věc pro hosty co jezdí do tohoto skanzenu. Ale pivo točené dobré, leč brzo došlo 🙂 Ale tamní kantýnský vytahuje ze sklepa lahvoně, což zachraňuje některým lidem život. Klobásky hodnotíme na vysvědčení chvalitebně. V autě vcelku dobrá nálada a už se ladíme na páteční zápas s Třebechovicema, kdy si budeme chtít spravit chuť. Rohu zdar

 

Sokol Vojta

Jedna reakce na článek “19.kolo VčD: Áčko si přivezlo z Mýta osypky a kanára

  1. Ahoj, krásně napsaný 🙂 příští rok už tam nikdo nepojede 😁 aLe když to domaci baví hrát 😁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.