14.kolo VčD: Solnice A- Nová Paka A- Až na dobré pivo, tak skoro vše špatně!

Novopačtí vyráží na první zápas v roce 2020 v dosti netradičním dni na kuželky a to je středa! Hodně překvapivá sestava, když se poprvé v sestavě v letošní sezoně „ex-áčkař“ Bohouš a letošní kometa v céčku Peštik, který se před zápasem klepal jak čerstvě vychlazený sulc. Dobra nám doma fandil, online na antibiotikách. Kouťák je ouředník a středa je úřední den, takže taky vymalováno. No a Jenda Šmidra by jel na zápas z Rakovníka 5 hodin, což je moudré aby nejel. Jarda všechny dovezl svým autobusem do Solnice, už při vystoupení byla v dálce cítit výroba Škodovek a Seatů z Kvasinské fabriky. Jdeme očíhnout hernu, je postaršího rázu, ale vcelku hezká, až na ten prašivý sadurit! Ten mají novopačtí áčkaři rádi jako špenát děti ve školní jídelně. Pivo ochutnáno a k velikému překvapení je Radegast velice lahodný, i když to je velkopivo, nic jdeme na hru.

Erik Folta jde na Rudu Stejskala Erik se trošku vymlouvá na smekání, ale v jeho věku může být rád, že to občas klouže. Oba soupeři se předhání v tom, kdo hodí méně nebo hnusnější figuru. Pak se dávají dohromady a je to přetahovaná o každý klacek. Bohužel Erik neustál koncovku, fláknul dvakrát na existenci a bylo vymalováno. Ruda se chytnul a nějak to domlátil na 402. Erik prohrává o 3 klacky, těsně pod hranicí červenající se 400. Erik je z toho smutný a jde s pokorou do sprchy a věnovat se pivku.

Vojta Kazda-Milan Hrubý- Vojta šel na sadurit s pokorou, protože pro něj to je něco jako pro skokana na lyžích skákat na běžkách od Standy Řezáče. No nic Vojta začal sebevědomě, plný na dvojce jedna báseň, proti němu Míla se na začátku trápil, až to nakonec pěkně chytnul. Vojta i Milan v dorážce tvrdolíni a Vojta přecházel ve vedení o 10 klacků. Milan po plných vše stáhnul a Vojta cestoval na jedničce jak Jirka Kolbaba po světě. Šlo se do finále, které Vojta nezvládnul, když Milan pětkrát za sebou udělal 8-1, což bylo moc pěkné. Milan nakonec zaslouženě vyhrál a Vojta se šel věnovat pivu s průměrným utopencem.

Tomáš Hrubý-Bohouš Bajer-  souboj generací jako blázen. Mladý Tomáš nastupuje s lehkými koulemi, jak taky jinak v 15 letech :-). Bohouš jede na přesnost a pěkně poctivě to pokládá, mladý ranař je poměrně dost nepřesný. Dorážka je trošku záhadou, protože Bohouš začal trochu ujíždět, ale zase měl dobré otvírky. Mladý Tomáš opačně, to jsou prostě někdy kuželky, ty proklaté kuželky, které nás tak proto baví! Bohouš vyhrává první dráhu jednoznačně o 16 klacíků. Dvojka podobná od Bohouše, ale Tomáš se chytnul a vyrovnaná. Bitva až do konce, kde i druhou dráhu Bohouš urval o klacek! Bohouš po dlouhé době za áčko a na jedničku! Kdyby nefouknul 11 krát, tak to bylo na jedničku s hvězdičkou.

Prohráváme o 2 klacky a boj je stále otevřený-pívo do nás teče už pěkným proudem, prostě paráda.

Pavel Píč-Martin Pešta- elitní hráč domácích, který vzhledem vypadá unaveně, ale zdání klame a on umí! Po prvních deseti hodech bylo o vítězi bohužel rozhodnuto a hrálo se jenom o kolik. Pavel tlačil na Martina jak parní válec. Martin byl začátkem nervozní a nemohl se chytit, ale postupem času to šlo líp, no co na plat, půlka prohraná o 41 klacků je porce. Martin jde na jedničku, a co se nestalo, Martin jedničku o 16 vyhrál,i když 7 fláknul. Pavel to na dvojce jako jediný z domácích nezvládnul, sice vyhrál, ale na jeho poměry to bylo „das ist venich“ 413-388

Jirka Bartoníček-Jarda Erlebach- novopačtí pod tímto jménem znají jinou osobu v Nové Pace, místního blázna osla. Bohužel pro Novou Paku je domácí Jirka superplayer, který drží rekord domácí dráhy, což nám taky ukázal proč. Hrál jak knížepán a Jardu ničil kousek po kousku, až první dráhu vyhrál o neskutečných 60! Jarda se pak trošku oklepal, ale i tak na perfektně hrajícího Jirku to nestačilo. Prohra o 78 a bylo po zápase.

Martin Nosek-Jirka Bajer-v tomto zápase už o nic nešlo, takže uvolněná atmosféra a jdeme si zahrát pro radost a čest. Martin měl plné jak z partesu, kde na něj Jirka prostě neměl. Jirka standartní super dorážka, která byla nakonec naprosto bez fláku. Martin měl první dráhu skvělou a druhou ještě lepší, Jirka obě dráhy podobné a tentokrát na Martina prostě a jednoduše neměl. Byl z něj novinář, ale to je v tomto zápase asi celkem buřt. Prohra o 24.

Celková porážka o 129 kolíků a s jedním vyhraným zápasem Bohúša.

Sláva vítězům, čest poraženým, pošleme do sebe dvě slivky a jedeme domů. Otázkou je středeční termín, že tohle vůbec vedení soutěže dovolí? Každý nemůže končit v práci ve 14:00 při těchto vzdálenostech uprostřed týdne. Jestli si každý může dát termín jaký chce, tak bych začal uvažovat o 6 hodině ranní v neděli 🙂

Rohu zdar a omlouvám se za rozsáhlejší referát!

Kuželkář, pingpongář, rybář, nohejbalista, tenista, fotbalista a milovník piva Vojta 🙂

Jedna reakce na článek “14.kolo VčD: Solnice A- Nová Paka A- Až na dobré pivo, tak skoro vše špatně!

  1. Bezva čtení, Vojto. Neboj se psát častěji… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *