13.kolo VčD: Áčko skvělým výkonem přepisovalo rekordy v Milovicích

Áčko po mači v Milovicích

Pátek 19.1.2024 a novopacké Áčko si to valí do kempu v Milovicích. Mnozí z nás tu nehráli již osm let a dokonce jeden z nás prý 20 let. Po minulém týdnu, kdy jsme hráli na nejhorší herně divizní soutěže ve Vysokém Mýtě, nás čekala daleko útulnější kuželna. Velice kvalitně připravená dráha od Slávka Vikového slibovala lepší hru. Erik Folta dokonce spočítal, že na přepsání rekordu hostí stačí položit pokaždé pouze 460 kuželek!

Rozjížděl to Tomáš Fuchs a náš Jirka Bajer. Hnedka prvý pelechový hod na naší straně naznačil průběh tohoto duelu. Jirka nepolevoval a v prvých 10 hodech položil všech 9 hnedka 5x. Tomáš se z počátku nechytal, ale nakonec se též rozehřál do zápasového tempa a plné dokoulel za 140. Jirka již dále tolik nepelechoval, ale plné zakončil na 172. Prvé dorážky měli oba hráči téměř vyrovnané 61:70 když si kloudně neotevřeli. Půlka tedy 201:242 z pohledu domácích. Po změně stran se více dařilo Tomášovi když Jirka trefil mnohokrát vidle. Plné 153:148 výrazně nic nezměnily a šlo se do dorážky. Zde si Jirka nedokázal častěji na hned zavřít a i dosti otvírek bylo Lukešem. Proložení pelechem bylo 2x a zároveň bez újezdu to dalo za 90. Tomáš si též nedokázal kloudněji otevřít a tak to dokoulel za 72. Celkově 426:480 z pohledu domácích.

Ve druhém duelu stanuli proti sobě Honza Masopust a Vojtík Kazda. Honza celé plné hrál to své a Vojtovi ta jeho levá padavá ulička nezajížděla. Musel volnějším hodem přesedlat na pravou, která mu dneska více sypala. Plné 140:137 nerozhodly nic. Co se ale dělo v prvé dorážce, to bylo pokoukáníčko a naše hlasivky dostaly pořádně naložíno! Honza se protrápil za 50 s 5 foukama a Vojta se prvým hodem konečně trefil do své levé uličky a najednou to začalo padat. Nepolevující přesnost v jeho ruce dávala jistotu kvalitního výsledku a když to ještě 4x proložil pelechem, tak se mu dorážka vyšplhala na 104 s jedním foukancem. Půlka 190:241 a novopačtí byli v laufu. Změna drah a domácím se dařilo lépe když Honza položil 153 proti Vojtovým 147. Dorážku začal Vojta brandejsem a vytrápil se klofáním na 7 hodů. Honza drobně odskočil, ale hostující hráč následně výrazně zpřesnil otvírky a jal se ztrátu stahovat. Trpělivou hrou to Vojta dotáhl na71 proti Honzovým 62. Celkem 405:459 a výrazný náskok +108 pro Paku.

Na trojkách David Jaroš a Milan Ringel. Prvé plné byli lepší na dvojce. Milan se do Davida doslova zakousl a přesnými hody to dovalil na 167 proti 142. Prvá dorážka byla utrpením pro oba hráče. Milan nedokázal šikovně otevřít a dlouhé klofání znamenalo pouhých 54 proti Davidovým 51. Celkem tedy 193:221 a doufali jsme ve výrazně zlepšenou hru na druhých drahách. To se nezlepšilo u Davida který se doslova protrápil na 139. Milanovi to zde sedlo! Ulice střídala ulici a opět naše hlasivky nedostaly oddechu. Nakonec to bylo za 160 a to ještě poslední 2 hody padl brandejs. Že dorážka mnohdy rozhoduje zápas všichni známe. David se do toho opřel a sázel hezké hody jak na běžícím páse. U Milana zase nahrával jistotě větší náskok a tak poklidnými hody to nakonec dokoulel za 63 proti Davidovými 79. Celkově 411:444 a opět navýšení náskoku.

Čtvrtá dvojice a Mirek Včeliš proti Honzovi Ringelovi. V plných se více dařilo Honzíkovi kterému trefované uličky více lepily a tak došel k hezkým 160 proti Mírovým 152. Za to v prvé dorážce se lep z Honzíkovi ruky postupně vytrácel a otěže tohoto duelu převzal Míra který ukazoval kdopak je tu doma. Nakonec položil 89 a Honza 68. Půlka 241:228 a domácí se jali korigovat stav utkání. Otočka a Honza střídá lepší hody se smolnými a tak mu to dá 156 ku 161 Mírových. Před dorážkou pouhý rozdíl 18 kuželek a to se Honza rozhodl rychle stáhnout. 2x otevřel, zavřel a byl hnedka na dostřel, ale to by se nesmělo hrát kulatou koulí. Další otvírky nebyly úspěšné a Míra byl zase o kousek vzdálen. 93 hodem pokládá Honza pelech a kuželna bouří! Další devítka na 3 hody a zase pelech. To bylo pokoukáníčko. Zavírka ale nevyšla a tak body bere domácí hráč v poměru 479:474 .

Páťáci ve složení Vlastik Hruška a Erik Folta. Domácí hráč okamžitě dokazuje svojí výkonost a pomalounku se Erikovi vzdaluje. Hostující hráč otírá své zpocené čelo a své háro odhazuje vzad aby posledními hody 2x trefil pelech. Stav 155:157 a jde se dorážet. Famózní hra předváděná oběma hráči nenechala nikoho si ani dojít na záchod. Přetahovaná o každou kuželku vrcholila a tak docílili stav 79:80 a celkově 234:237. Výměna drah a Erik nikterak nepolevuje v nastoleném tempu. Takto skvěle již dlouho nehrál a Vlastik mu v plných nestíhá. Plné 160:139 v pohledu Erika. Náskok 24 kolků pro Erika značilo klidnou druhou dorážkovou. Co ale nastalo se nechce nikomu ještě nyní věřit. Vlastik klidnou hrou otvírá a na hned zavírá a Erikovi nic nejde. Devítky na 5 hodů jsou velice dlouhé a tak nakonec se Erik dotrápil na 53 proti famózním Vlastikovým 96. Celkově 469:450 a +117 pro Paku.

Dotahováci Slávek Vik a Jeník Bajer. Zvrátit toto utkání se domácí hráč jal zodpovědně a Jeník v plných nestíhal. Slávek 165:144 Jeníka. No, musím říci, že nám zas až tak nebylo do zpěvu. Jeníka nebylo potřeba nikterak klidnit. Hraje bez nervů a když v prvých hodech dal 2 devítky, tak nervy naopak prdly Slávkovi a nedokázal následně trefit již nic. Nahulil zde 9 foukanců a Jeník pouhý 1. Hezká dorážka za 80 ku Slávkovým 49. Půlka 214:224 a rozhodnuto ještě nebylo! Výměna drah a nastalo přetahování se o každou kuželku. Jak kdysi zpíval Olympic: „Každej chvilku, tahá pilku“ bylo zde představováno doslovně. Oba nahulili po 153 a tak musela o všem rozhodnout druhá dorážková. Jeník měl slabší start když dozavíral na 3 hody což na jednu stránku není špatné. Špatně se ale hrálo Slávkovi kterému se obrat utkání velikou rychlostí rozplýval. Závěr se již nesl v našem skandování až řinčely tabulky v oknech. Trubky i buben si neoddychly. Najednou se ze srandy začala i počítat ztráta na přepis rekordu. V 94 hodě jsme věděli, že Jeník musí 2x přelézt a tak se hulákalo o to více. Levá plzeň se sedlákem. Trefený roh a sedlák zůstává aby dalším hodem padl. Pravá plzeň bez pěny a následná zavírka znamenala jistotu přepisu a aplaudování ve stoje celého sálu! Poslední hod za 8 a bylo tento večer dohráno. Druhá dorážka 89:60 a celkově 466:427 z našeho pohledu.

Konečný výsledek 12:4 s číslem 2773:2617 z pohledu novopackých na skvěle připravené kuželně. Rozdíl udělala dorážka, kde jsme byli lepší o 87 kolků.

Nyní je nalosována 14dení pauza kvůli Krajským přeborům a potom prvé jarní utkání na novopacké kuželně proti vedoucímu družstvu z Náchoda. Přijďte mezi nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *