1.kolo VčD: Áčko v neskutečně vyrovnaném zápase urvalo remízu se Solnicí

Solnice přijela v pozici adepta na špici divize, nerozehraní Pačáci zase netušili, jak to asi půjde.

A bylo to opravdu divoké. Jarda Erlebach za 137+62, tedy žádná velká hitparáda, Rudolf Stejskal skončil na 216 a byl jasně lepší, takže 17 bylo ještě milosrdných. Jarda však na dvojce zabral do plných výtečně (163) a v dorážce 62 soupeře s obrovským štěstím doklepal (153+52), celkem 424:421 a vydřené a zlaté vítězství.

Vojta Kazda s jedním z TOP hráčů divize Pavlem Píčem začal výtečně, 163+68 však neposkytlo ještě dostatečný náskok (154+69). A co se nedělo po půli, Vojta začal ztrácet jak do plných (146:150) a i v dorážce se už na něj Pavel Píč těžce dotahoval. Vojta již prohrával, jenže 47.hodem zvládl domlasknout harmoniku, čímž se vrátil do hry a následně před 50.hodem vedl sice o 2 kuželky (438:436), jenže Vojta měl již rozehranou dorážku a Pavel šel do plných. Co se nestalo, oba hráči si čekáním na sebe vyplácali čas na dráhu, Pavlovi asi tak 0,2 s před odhozem již úplně došel, překvapenému Vojtovi taky, takže Pavlových 8 se nepočítalo –  tak jako Vojtovy 3 klacky = 438:436 a výhra jen díky konci času na dráze, to se jen tak nevidí. 4:0.

Erik Folta začal s Vladímírem Sonnenvendem dobře do plných, hůř už do dorážky (149+50), soupeřovi se dorážka povedla ještě méně (151+43). Erik však absolutně nechytl druhé plné (125), Vladímír mu utekl (139), Erik těžce stahoval do dorážky, no nakonec to nedopadlo a Erika velmi mrzela prohra 377:378. 4:2 a 4 klacky k dobru.

A na plac Dobra Lánský s Tomášem Hrubým. Dobra nestíhal plné (139:150), v dorážce to již bylo špatné, ale přišlo veliké Dobrovo vzchopení (81), Tomáš pokračoval v krasojízdě (78), po půli 220:228. A opět drama po půli, Dobra již šel do vedení po plných (150:137), v dorážce si náskok držel, jenže vyhodil 7 hodů na fanku a bylo drama, a to až obrovské, protože Dobra se opět vzchopil a zahraným lázem šel těsně před koncem do vedení, které si již opět těsně pohlídal, celkem 423:419, mladý soupeř si to prohrál sám.

Honza Šmidrkal se těšil na Milana Hrubého a po prvních plných bylo srovnáno (150:150), jenže pak přišel klíčový moment zápasu, Milan se totálně zbláznil v dorážce, 4 láza, neskutečné dohozy, 115 dorážky a domácí hráč nevystoupil ze svého průměru, takže půle 213:265 a bylo to poměrně špatné. Po půli Honza ještě zlatých 148 plných, Milan za 157, dorážka již tak šul nul a bylo z toho 420:483, TOP 3 historický výkon hostujícího hráče a bohužel se hrálo již jen o remízu.

Jirka Bajer šel s Martinem Noskem do vedení 151:137, jenže soupeř dvě láza a už to bylo vyrovnané (221:217 po půli). Jirka ztratil ještě 2 klacky do plných (140:142), ve tvrdé dorážce se již dostal do mínusu a Jirka odvrátil trefeným králem mečbol soupeře a následně před 50.hodem šli oba soupeři do plných za stavu 433:431. Jirka to zvládl, fláknul 8, soupeř jen 5, takže výhra 441:436 a celkově remíza.

Nakonec 8:8, neskutečný mač, 5 totálně vyrovnaných zápasů, 4 pro Paku, 1 pro Solnici. 1 hostující dorážka (115) byla totální úlet, to byl asi rekord packé kuželny. Pro Paku zlatý bod.