6.kolo VčD: Áčko si připsalo historicky 3.venkovní výhru!

Povzbuzeni výbornými výkony hlavně v poslední domácím zápase se Pačáci vydali na těžkou štaci do Třebechovic, každoročním aspirantovi na nejvyšší příčky. Jenže třebechovičtí postrádají trio Bek, Mařák a Cupal, čímž se domácí třebechovická dráha stává řešitelnou.

Domácí začali zostra, Robert Petera vyrukoval na Erika Foltu a již prvá půle byla těžká, Erika dráha doslova sežrala (173:220). Na dvojce se Erik začal chytat až v dorážce a právě kvalitní dorážka mu zajistila ještě přijatelnou prohru o 50 kuželek (372:422). Jirka Kout šel na Petra Březinu a začal skvěle, na dvojce se vyšplhal až na 219, domácí hráč nestačil (185). Fyzicky indisponovaný domácí player se nechal v půli druhé půle vystřídat a střídající Jiří Hanuš našemu Jirkovi těžce zatápěl, protože Jirka trefil snad 15 tvrdých středů v řadě. Zkušenosti nakonec rozhodly, Jirka se v závěru dorážky urval soupeřovi a slavil důležitou výhru 401:378. Poté nastoupilo domácí eso Olda Motyčka a na něj Jarda Erlebach. Jarda se však na půli pěkně držel a dráhu projel jen díky soupeřovic lázu (201:210). Na dvojce začal Motyčka klasicky dominovat, ne však tak, jako před rokem, a tak se tvrdý Jarda Erlebach nechal převalit jen o 40, což bylo přijatelné (390:430). 4:2 a +67 pro domácí a pačtí začali utahovat šrouby. Dobra Lánský ještě na dvojce proti Jaroslavu Salabovi nevěděl, jak si s dráhou počít (193:189), jenže jedničku Dobra více než pochopil a perfektní hrou se vyšplhal na 237, když se k tomu přičte trápení domácího playera, byla z toho parádní výhra 430:362 a najednou to bylo 4:4 a +1 pro Paku. Honza Šmidrkal šel na Luďka Moravce s dobrou formou v zádech, jenže dráha jej trestala ze začátku dost – stejně však na půli remizoval (204 oba). Na jedničce se Honza stále těžce pasoval s těžkou dráhou, domácího hráče však nechal přiblížit se nejméně na 5 klacků, pak zase packý hráč zabral a těžký mač 420:401 zvládl. 6:4  a +20 pro Paku, Jirka Bajer na plac a obrovská šance pro Paku. Josef Dvořák však v plných Jirku řádně zlobil, jenže Jirka Bajer ukázal extratřídu a první dráhu 231:200 zvládl, to už to bylo celkem o 51. Jirka pokračoval v krasojízdě i na jedničce, celkem se na úžasných 470 vyšplhal, Pepu Dvořáka o 55 klacků přejel a z celkové výhry 12:4 venku o 75 klacků se pochopitelně radoval.

Takže 3. výhra packých v jejich divizní historii a máme nahráno, což však musíme potvrdit doma s Trutnovem.