V Trutnově Áčko s přijatelnou prohrou

Na nádhernou novou trutnovskou kuželnu zajelo packé Áčko v rámci 15.kola VčD. Domácí byli jasným favoritem.

Na 1-2 Karel Slavík a Jarda Erlebach a na 3-4 Jarda Jusko a Vojta Kazda. Jarda hrál s Karlem mimořádně vyrovnaný zápas a rozhodovalo se až v samotném závěru. V něm neměl Jarda dostatečnou porci štěstí a podlehl bolestně o 2 kuželky (441:443). Vedlejší zápas Jardy s Vojtou nabídl atak pětikila od domácího hráče. Vojta se ještě skvěle držel po půli (240:252), avšak změna drah přinesla Vojtovo vytvrdnutí a skvělý domácí player zvítězil 495:443. Dále Karel Kratochvíl s debutantem Martinem Štrynclem a Miloš Veigl s Jirkou Koutem. A Martin mlátil do kuželek jako při férovém bitce 5 proti jednomu (zprava zleva bum). Po celý zápas jasně dominoval, a když předvedl pro soupeře náladukazící 4 devítky v dorážce za sebou, vyškrábal se až na úžasných 492, K.Kratochvíl jasně nestačil (425). Jirka Kout si vedle ovšem nepotykal s novou dráhou a horko těžko oblizoval 400, nakonec na něj s vyplazeným jazykem nedosáhl (399). Domácí kuželkář jel standard a navalil 452. Po 4 hráčích teda 6:2 a +40 pro domácí. Na dotahovačských pozicích tedy Zdeněk Žabka-Dobra Lánský a Aleš Kotek-Jirka Bajer. A brzy bylo rozhodnuto o osudu utkání, Dobra nestačil o třídu již od začátku (200:244), Jirka se do půle ještě držel více než statečně (240:230). Změna stran přinesla již jenom navýšení náskoku domácích a po výsledkách 471:395 (Žabka-Lánský) a 471:449 (Kotek-Bajer) zvítězili domácí 14:2 o 138 klacků.

Pro packé se ale vůbec nic neděje, zabrat se musí hlavně doma.