V Hořicích chyběl kousek

Áčko vyrazilo na pěknou čtyřdráhu do Hořic. Místní mančaft je na čele tabulky, a tak chtěl dát packým lekci. Jenže tak jednoduché to nebylo.

Duel začal bizarním soubojem hráčů lišícím se pouze o prostřední písmenko v příjmení, Jiří Baier z Hořic nastoupil na Jiřího Bajera z NP. Na trojce a čtyřce nastoupili Miroslav Nálevka a Vojta Kazda. První dvojce sehrála pěkný zápas, když packý Jirka Bajer po brutální dorážce 99 ztrácel po půli 6 kuželek. Jirka se dokonce dostal do vedení, které držel až do 90.hodu, jenže posledních 10 hodů znamenalo možná 5-6 kopců od domácího Baiera a bylo po nadějích (479:463).

Vojta vedl půli o 23 a dlouho vedl i na dvojce. Jenže jako přes kopírák, M.Nálevka hodil 4 láza z posledních 10 hodů a to Vojtu zdevastovalo (443:427).

Ondřej Fikar a proti němu Bohouš Bajer. Bohouš vedl po půli o 14, avšak slabší dorážka na jedničce v kombinaci s výbornou dorážkou O.Fikara opět ukradla packým naději na první výhru. 3.zápas ztracený v posledních 15 hodech dorážky.

Naopak Martin Bartoníček devastoval Jirku Kouta na jedničce, když Jirka ztvrdnul v dorážce. Otočka přinesla obrácený příběh, jenže Jirka manko už nedohnal (432:424). 8:0 a 70 klacků plus pro Hořice.

Poslední dvojice tedy tvořili Karel Košťál-Dobra Lánský a Petr Vokáč-Honza Šmidrkal. A Dobra hrál svůj standard, minimálně chyboval a po celkově kompaktním výkonu připsal packým první výhru 436:420.

Honza Šmidrkal hrál dobře plné, jenže již první dráha přinesla klasickou prasečinu v dorážce. P.Vokáč sice hrál bez fuku, ale tvrdě otvíral. Dvojka pak přinesla vskutku šílenost, Honza přidal další 4 újezdy, jenže když už byl soupeř na kuželku na dostřel, vstřelil packý hráč 3 láza za sebou v dorážce, za chvíli přidal čtvrté a páté a zastavil se až na 442 kuželkách. Co naplat, že Honza dal 10x(!!!!!) více újezdů, než soupeř, když se svým příšerným výkonem nakonec slavil úspěch.

Po celkovém součtu to tedy bylo jenom těsně, o 20 kuželek pro domácí (takže 21 klacků pro celkovou remízu).

Příští kolo hraje Áčko doma s Vysokým Mýtem.