Áčko ve skvělém zápase uzmulo historicky první divizní bod

Tesla Pardubice, ještě loni účastník 3.KLM si na své dvojdráze brousil zuby na Pačáky. Čekal se víceméně jasný průběh po domácí, nicméně štěstěna si s domácími zpočátku nepěkně pohrála a Jirka Bajer za to v závěru úžasně vzal.

Zápas rozjel Vít Veselý a proti němu Jarda Erlebach. A hned se začala projevovat herní kvalita domácího borce, když první dráhu bez újezdu, ale s nepěknými otvírkami, dotáhl k výhře 215:203. Jenže Jarda se na jedničce vzchopil a neskutečnými plnými 169 soupeře dotáhl. Po sérii několika nevídaných zvratů a obratů přišel pozoruhodný moment, kdy oba borci měli před sebou poslední hod utkání, Jarda dorážel poslední kuželku, soupeř šel do plných a Jarda vedl o 3 klacky. Jedině ohromná náhoda mohla zapříčinit body pro Paku. Jenže Vít trefil branďáka, čímž Jardu pouze dorovnal a Jarda s přehledem trefil sedláka. Ani jeden z hráčů neměl moc tušení, kolik nakonec zápas skončil, a tak když na ceduli naskočilo Jardovi 426 a Vítovi 425, skákal Jarda radostí do vzduchu. Nutno podotknout úžasných 0 újezdů na straně domácího borce.

Vojta Kazda nastoupil na Ladislava Zemánka a po půli prohrával o tři kuželky. Když už se zdálo, že jeden ze dvojice začíná mít navrch, soupeř vždy dorovnal. Již to ke konci vypadalo na Vojtovo jasné vítězství, avšak pět fuků na sedláka zapříčinilo drama. To už si Vojta úplný závěr zkušeně pohlídal a zvítězil 414:407.

Martin Hubáček a proti němu náš Dobra Lánský. Bezchybná půle Martina 223 a Dobra kontroval 209. 14 klacků mělo domácímu hráči stačit, avšak Dobra se nadechl k parádní hře a několika skvělými hody soupeře ke konci odrovnal a i s 9 újezdy (oproti 2 Martinovým) dokázal utkání ovládnout v poměru 436:429. To to bylo naprosto překvapivě 6:0 pro Paku, avšak vedení jenom o 15 klacků.

Na Bohouše Bajera nastoupil Michal Šic. Již po půlce nebylo co řešit, protože Michal hrál velice dobře a navíc nechyboval (231:199). To Bohoušovi ulice nešla a navíc byl pěkně tvrdý. Druhá půle přeci jen přinesla vyrovnanější partii, nicméně Michal zahrál opět slušně a již rozehraného Bohouše přehrál 445:404. 2:6 a +31 z pohledu domácích.

Honza Šmidrkal šel na plac s očekáváním normálního výkonu. Jenže první půle, kdy trefil do dorážky 2 brandejse, vidle a nepěknou středovou čtyřku naprosto devalvovala veškeré snažení. Když se k tomu přidaly zbytečné chyby a fantasticky hrající Milan Vaněk, byla půle 187:234 a Honza na ručník. Druhá půle přinesla přeci jen trochu více světlých momentů, když konečně začala chodit semtam i dorážka, jenže Milan byl neuvěřitelný a v osobním rekordu 484 přejel Honzu jako náklaďák káčátka na silnici (o 78 kuželek). Víc netřeba dodávat.

Domácí tedy najednou stováka v plusu a 4:6 na body. Jirka Bajer tedy musel, jenže proti němu se postavilo domácí eso a pětistovkař Michal Talacko. Jirka všal začal nebojácně a dobrými 7-8 pelechy na úvodních plných držel mírný náskok. A ač dráhu zakončil dvěma brandejsy, 229 z toho bylo a vedení o 8 klacků. Jirka pokračoval v řádění i na jedničce a vyblbnul novopacké hráče k až šílenému fandění, zápas to byl totiž naprosto perfektní. Jirka neubíral, naopak ještě přidával a když soupeř pár hodů před koncem netrefil dobře otvírku, Jirka zakontroval lázem a k obrovské radosti již šílených packých dotáhl zápas do vítězného konce. Skvělých 467 stačilo na 448 domácího Michala a remíza byla na světě.

Zápas tedy skvělý, štěstí bylo tentokráte na packé straně, zápas nešel lépe napsat. Nutno dodat, že domácí v šesti hráčích nastříleli jen 14 újezdů, což se semtam zadaří i samotnému packému hráči :).

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.