Áčko těsně podlehlo Kostelci, fenomenální výkon Jirky Bajera

Áčko zajelo na delší zájezd do Červeného Kostelce. Místní stará kuželna nabízí možnost zahrát slušné číslo – to, co však předvedl Jirka Bajer, nemělo ještě nikdy v historii kostelecké kuželny obdoby.

Ale pěkně popořadě. Jakub Wenzel a proti němu Jarda Erlebach. Jarda chytil výborně dvojku (235), soupeř na těžší jedničce ale zahrál víc než slušně (226).  A protože jednička je o mnoho těžší než dvojka, Jarda ztvrdnul, soupeř hrál svoji klasiku a nakonec Jardu 448:439 překulil. Martin Mýl a Dobra Lánský. První půle vítěze neměla, Dobra velmi dobrým výkonem vybojoval 229, stejně jako skvěle dorážející domácí player. Jenže těžká dorážka na jedničce Dobrovi příliš nepomohla, domácí hráč koulel nadále jako z partesu. Celkem 471:448. Pak přišel nejpamátnější výkon novopackých kuželkářských dějin. Michal Vlček hrál výtečnou partii, 231 na jedničce je toho důkazem. Jirka Bajer k již naprosto ohromujícím plným (177, průměr 7,08) přidal i báječnou dorážku 99, takže měl po půli 276 (!!). Otázkou bylo, jak se Jirka popasuje s jedničkou. Otázka to byla dosti zbytečná, Jirka zahrál opět světové plné (170), k tomu přidal brutálních 90 do dorážky a s celkovým náhozem 536 strhal všechny historické rekordy letité domácí kuželny na cáry, osobák o 31 klacků to ještě vylepšil. Domácí player asi nečekal, že na 447 kuželkách prohraje skoro o 90. Najednou to bylo 4:2 pro domácí a -51 na kuželky. Vojta Kazda měl opět kvalitní dvojku, na jeho 231 klacků se ale soupeř František Adamů držel zubynehty. Dvojka přinesla Vojtovo trápení v dorážce, 6 fláků jej stálo naději na lepší výsledek, domácí hráč zápas otočil (445:429). Na pětce Martin Štryncl a Petr Linhart. Martin se i přes nevýraznou první dorážku dostal na 212, soupeř však kontroval 215. Těžký to úkol po změně drah. Petr Linhart každopádně předváděl doslova tóčo a náhozem 248 rozhodl o osudu utkání, Martin však zakoulel skvěle na jedničce – pro levoruké hráče asi neplatí pojem lehčí a těžší dráha 🙂 . 8:2 pro domácí a asi 15 klacků plus pro Paku. Honza Šmidrkal tedy musel na plichtu vyhrát, jenže do cesty se mu postavil Jindřich Kašpar. Přehlídka bezchybných úderů, to byla prvá půle obou hráčů, Honza hrál výborně, soupeř také (248:235 pro Honzu). Jenže Honzovi přestaly chodit otevírky ve špatný čas a dvěma chybami a vyklackovaným václavákem se nechal porazit 457:455, zápas to byl nicméně výborný – hrálo se v bouřlivé atmosféře.

Celkem tedy 10:6 pro domácí, pačtí zakouleli jako tým skvěle (2747, 12 klacků od rekordu kuželny), na domácí to bohužel nestačilo. Za zmínku jistě stojí dechberoucí životní výkon Jirky Bajera, který si toto číslo za předváděné výkony posledních let naprosto zasloužil.

Po sobotní dohrávce na rybnické nepadavce přivítají Pačáci v posledním domácím zápase tým Hylvát.