Áčko těsně padlo v Rychnově, rozhodl jediný extrémní výkon

Áčko v improvizované sestavě kvůli nemocnosti hrálo dohrávaný mač v Rychnově již v pondělí 5.2. Chyběli 3 členové základu – Jarda Erlebach, Dobra Lánský a Bohouš Bajer. Zastoupili je Erik Folta, Jarda Fajfer a Vojta Kazda. V divizi jsou výjimečné zápasy, kdy by se daly získat body venku, ten v Rychnově však takovým byl.

Na rychnovské čtyřce začali Jirka Kout s Erikem Foltou proti O.Krskovi a J.Páchovi. Jirka sice projel první plné o 15 díky soupeřově skvělému náhozu, avšak dále již dominoval packý hráč – prvou půli zvládl 235:217. Ve druhé půli Jirka vůbec nepolevil, naopak soupeř byl jen tvrdě na středu a Jirka skvělým náhozem 468 potvrdil jarní formu a vyhrál o 59. Erik Folta začal zostra, skvělé plné a slabší dorážka přinesla 212, soupeř (Jiří Pácha) kontroval 211. Druhá půle přinesla stejný obrázek jen s rozdílem, že domácí hráč chytnul i plné a Erika nakonec jen díky dorážce porazil 440:425. Petr Gálus proti Vojtovi Kazdovi a Matěj Stančík šel na Jardu Fajfera. A Vojta byl po 10 hodech zoufalý z domácí dráhy, jak ji nemohl chytit. Postupně se ale mohutně zlepšoval a i přes bídné plné vylezl na 210, domácí hráč se trápil v dorážce a vyhrál půli jen o 6. Co však nepřinesla druhá půle: Vojta chytil skvěle plné (což domácí hráč také), jenže k těm plným přidal ještě neskutečných 108 dorážky a půlí 275 se zařadil mezi špičkové hráče :). Celkově úžasných 485 proti 440 domácího playera. Jarda Fajfer se těžce potýkal s dráhou a půli prohrál 202:225. Ani druhá půle nepřinesla obrat, Jardovi nic nepřipadlo a nakonec od Matěje Stančíka odešel poražen 429:394. No, 4:4 na zápasy a +55 pro Paku, to vypadalo mimořádně zajímavě. Jenže a jenže. Honza Šmidrkal proti Martinu Čihákovi a Jirka Bajer proti Michalu Kalovi. A co se nedělo, Honza nevěděl vůbec jak trefit něco jiného než tvrdý střed, domácí hráč naopak úplně šílel (půle 264:194), to bylo na ručník. Druhá půle přinesla to samé, domácí hráč naprosto exceloval, svými bombovými hody si otevíral vždy alespoň přijatelně a zastavil se až na neskutečných 530. Honza si to vyžral až do konce, když si užil do sytosti vidlí, václaváků a brandejsů v dorážce a dostal největší náklep v životě (411:530). Jirka Bajer vedle prohrál prvou půli jen o 3 (218:221) a protože Jirka zřídkakdy prohrává, na trojce nasázel 222 a domácího Kalu 440:423 porazil.

10:6 pro domácí o 47 kuželek, jediný zápas rozhodl o celém utkání, Honza Šmidrkal si tedy užil náramný večer….