Áčko si v napínavém zápase připsalo první výhru

Do Nové Paky přijel tým Trutnova „B“ bez úřadujícího nejlepšího hráče soutěže Petra Holého. Novopacká těžká dráha již dokázala zaskočit nejednoho favorita a nejinak tomu bylo i ve druhém kole VčD.

Vojta Kazda se postavil Aleši Kotkovi. První dráha byla ve znamení vyrovnané hry, kterou také ovlivnily nedopadané kuželky vlivem ošoupaných šňůr po Vojtových kroucených hodech. Aleš Kotek si přenesl na jedničku desetibodový náskok a ten si již do konce hry v pohodě pohlídal. Nakonec tedy 409:424.

Jirka Kout hrál jako z partesu, nechyboval a po jedničce měl krásných 220. A ač Karel Kratochvíl na jedničce zabral, Jirka svou hru ještě zlepšil a se 449 kuželkami porazil Karla o 41 klacků.

Jarda Erlebach rozjel zápas tvrdě v dorážce na jedničce, a tak Jaroslav Jeníček po půli těsně vedl. Jenže střídání drah přineslo totální obrat ve hře, Jarda si vypracoval rozhodující náskok již před poslední dorážkou a celkových 418 klacků předčilo 390 kuželek trutnovského borce.

Honza Šmidrkal vedl po první dráze o 18 kuželek, avšak před poslední dorážkou stáhl Jaroslav Jusko manko na 11. Dokonale pokažená dorážka od Honzy však rozhodla o osudu utkání, když trutnovský hráč zúročil zkušenosti a zápas dovedl do vítězného konce (401:405 z pohledu domácích). 4:4 na zápasy a stále příjemné vedení packých na kuželky.

Dobra Lánský vedl nad zpočátku trápícím se Milošem Veiglem až do 6.desítky hodů. Tři Milošovy devítky za sebou však skóre utkání otočily, a když přidal trutnovský hráč i dobrou dorážku, Dobra stačit nemohl a prohrál 402:418.

Před posledním hráčem tudíž 35 klacků plus a 4:6 na zápasy. Na závěr packý trumf Jirka Bajer a trutnovský Zdeněk Babka, který musel vyhrát na celkovou remízu (nebo i výhru). Jirka však rozhodl již na jedničce, kterou zvládl o 25 kuželek a ač Zdeněk po změně drah dotahoval, na výsledku to již nemohlo nic změnit, protože Jirka svůj výkon ještě vyšperkoval. 439:403 pro domácí znamenalo 6:6 na zápasy s dostatečným bodovým náskokem.

Celkově tedy 10:6 pro domácí a příjemné 2 body do tabulky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.