Áčko popáté v řadě venku 6:10, předvedlo však skvělý výkon

Do Dobrušky si jeli pačtí zahrát, přeci jen místní kuželna patří k nejpadavějším a domácí kuželkáři jsou doma velmi silní. Packým vypadli hned 2 hráči, Vojta Kazda a Bohouš Bajer, takže zaskakoval Jarda Gottštein.

Začalo se opět jako v Kostelci, Honza Šmidrkal to roztočil proti Jiřímu Frintovi. Honza skvěle plné a i parádní dorážka (154+89), domácí hráč se však držel dobře (228). Honza však na dvojce ještě přidal, skvělým výkonem 161+90 si připsal osobní rekord 494 s jedinou chybičkou a nad domácím hráčem zvítězil o celých 49 (445). Jirka Bajer a Martin Děkan. A byla to zase neskutečná řež, Jirka hrál parádně, domácí hráč ještě parádněji (254:246 půle). Po střídání drah si Jirka vybral “slabší” chvilku do plných, když jej soupeř o 19 převalil a bylo to opět rozhodující, protože Jirka i přes fantastickou dorážku 92 stáhnout nedokázal. Domácí hráč se radoval z výhry v monstrvýkonech 497:481. Michal Balcar a Jirka Kout. Prvá půle hned rozhodla o osudu utkání, protože domácí hráč měl brutální plné (166) i dorážku (89), Jirka i přes velmi dobrou dorážku 79 dolezl “jen” na 212. Druhá půle nabídla extrémních 174 v plných domácího hráče a když přidal i 71 dorážky, završil rovné pětikilo. Jirka se opět ukázal parádně v dorážce, celkem 500:431. Roman Václavek a Dobra Lánský. A to zase byla řež od začátku, Dobra nastřílel na 2 těžko uvěřitelných 180 plných, v dorážce však vytuhl (53). Domácí kuželkář mírně ztrácel (228). Dvojka nabídla vyrovnané plné a ještě vyrovnanější dorážku, hod před koncem dohazoval Roman přední trojku, Dobra šel do plných a byl 3 kuželky pozadu – no zvládl to bravurně, Roman sestřelil jen 1, Dobra lázo a vyhrál 468:463. Jarda Gottštein byl nasazen na Jirku Slavíka, domácí eso. Jarda se držel v plných, v dorážce však odpadl (142+49), Jirka naopak plné 157 ozdobil bravurní dorážkou 108. Druhá půle byla to samé, domácí hráč 155+89, Goši si spravil chuť (155+69). Úžasných 509:415. 6:4 pro domácí a na kuželky přes kilčo pro domácí. Dotahováci Jan Králíček a Jarda Erlebach. Jarda totálně řádil (169+87), Honza nestíhal (154+79). Jarda po půli divočil nadále, do plných mohlo sice být o 10 lépe (147+84) a zastavil se až na parádních 487, domácí hráč předvedl 148+79, takže skončil na 460.

Takže zase 6:10, co se dá dělat. Venkovní výkony jsou letos naprosto parádní, ač tabulka se na to neptá. Prý nakonec padají jen 2 mančafty, takže hrrrr na Vrchlabí příští kolo!