Áčko podlehlo venku Třebechovicím 10:6

První výjezd družstva A v nové sezóně směřoval do Třebechovic pod Orebem. Zdejší dráhu jsme testovali už loni, takže už víme, že každá dráha chce individuální přístup a pečlivost. O to víc je to prakticky nedobytná tvrz domácích.
V úvodní dvojicí, nastoupil Jirka Kout proti Robertovi Peterovi. Jirkovi se povedly pěkně plné i dorážka a v půli vedl o 16 kuželek. Na jedničce se mu sice trošku z dorážky vytratilo, ale proti stabilně hrajícímu soupeři náskok 10-ti kuželek udržel a tak první body šly k nám. To už se i kuželna otřásala v základech a hlasivky, řehtačky a bubny vůbec nezahálely.
Druhá dvojice Jaromír Erlebach proti domácímu Oldovi Motyčkovi už ukázala pravý stav našich šancí v Třebechovicích. Jaromír hledal ulici, prokládal to tvrdšími středy a hledal recept jak shodit víc, kdežto Olda po první zahřívací polovině zapnul turbo a k 228 z jedničky připsal na dvojce krásných 252. Takže 2:2 a 90 pro domácí.
Naše trápení ale ještě nemělo končit. Martin Štryncl proti Luďkovi Moravcovi sice začal první půli slušně, ale v dorážce už mu Luděk začal utíkat. Po výměně drah Martinovi jednička nechutnala vůbec a srovnat se s jejími vlastnostmi bylo asi nad jeho psychické síly. V polovině zápasu tedy domácí vedou 4:2 s luxusním náskokem v kuželkách.
Čtvrtý pár Bohouš Bajer proti Jirkovi Bekovi. Situace jako přes kopírák, kdy domácí útočí na pětistovku (nakonec 493) a host se trápí a hledá co hrát. 6:2 + nedohonitelný náskok v kuželkách pro domácí. Hraje se tedy už jen o čest a slávu, ale také o malé body.
Dobra Lánský proti Mirkovi Cupalovi našel ulici už v rozhozu a dobře si ji zapamatoval i do hry na dvojce. Mirek se do toho taky opřel, takže skóre je stále vyrovnané a půlka 224-221 nechává otevřenou otázku co bude po střídání drah. Dobrovi jednička ukazuje lehce odvrácenou tvář a plné jsou hubenější díky občas vytlučenému středu. Mirek drží standardní plné a jde do vedení. Nakonec Dobra nasazuje finiš v dorážce (77), která naopak Mirkovi nesedí (45) a tak Dobra bere domácím alespoň malé body (420-433).
Dotahováci Zdeněk Mařák proti Jirkovi Bajerovi jdou dokončit rozpracované dílo. První půlka je vyrovnaná (227-226), ale v druhé oba sleví z nasazené laťky, přičemž Zdeněk v dorážce o trochu víc a jsou z toho poslední malé body pro hosty (430-443).
Papírové předpoklady tedy sice opět vyšly, ale atmosféra na zápase a povzbuzování bylo jako obvykle super.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.