Áčko i přes parádní výhru venku padá do kraje

Poslední kolo VčD a šlágr kola v podobě zápasu domácího Rybníka a hostující Nové Paky, zájezd jako kráva. Pačtí i přes premiérové vítězství venku v probíhající sezóně padají, protože Vrchlabí si dle očekávání doma s Rychnovem sic těsně – ale poradilo.

Rybnická dráha je strašák první kategorie, hráč sotva doleze na 400. Jirka Kout na své oblíbené první jedničce, proti němu silný Jirka Kmoníček. Domácí hráč to ale nechytl, 122+53 a Jirka ho hulil hned o 14 (127+62). J. Kmoníček pak zabral, na dvojce vylezl až na 204, jenže co to bylo platné na našeho Jirku, když se nechal okulit jen o 8, takže to stačilo na výhru 385:379, domácí hráč byl notně zklamaný. Klobouk dolů před J. Koutem za pouhé 2 chyby. Tomáš Herrman a Dobra Lánský. Dobra dvojka v pohodě (198), domácí hráč se trápil hlavně v plných (185). Dobra na dvojce našel vymlácený bodíček, kudy by mohla lítat ulice, a to slavilo velký úspěch, protože Dobra nakoulel parádních 211, soupeř nestíhal (193), takže 409:378 a 4:0 pro Paku. Jarda Erlebach a Marcel Novotný. Bitva pořádná, Jarda půli protekl o jen o 1 (198:199), jenže na dvojce bezchybně zavíral a velmi kompaktním výkonem s jen jednou chybou ovládl duel 400:388, to už to bylo 6:0 a skoro 50 plus pro Paku. Honza Šmidrkal a Zdeněk Číž. Honza slibně začal, pak však zbankrotoval (131+52), jenže domácí hráč hrál ještě hůř než packý kuželkář, takže půle excelentní oba (183:179 pro Honzu). A už bylo srovnáno, Honza byl ničemně na středu, Dobrova rada ohledně pokládání zprava však padla na úrodnou půdu, Honza to už nějak ušustil a posledními 2 hody zvedl náskok ještě o 16, takže 391:370, 8:0 a sakra zajímavé pro Paku. Bohouš byl obětován na domácí eso Tomáše Müllera, packý hráč se ještě držel v plných, v dorážce již ne (195:215). Po půli Bohouš hrál stále podobně, Tomáš však ubral z obrátek a nakonec 407:375 pro domácího hráče, dopadlo to nad očekávání pro packé vzhledem k výkonnosti domácího borce. 8:2 a skoro 40 plus pro hosty. To už se vědělo, že Vrchlabí to uklohnilo a že tedy padá jak Paka, tak Rybník, tak se ve skvělé atmosféře odehrával poslední divizní zápas obou mančaftů na nějakou dobu, Jirka Bajer šel na Ondru Číže a zpočátku to šlo jasně, půle 203:169 a Jirka po půli přepustil místo sedmému packému hráči Jardovi Fajferovi, který sice zahájil újezdem, ale nakonec velmi obstojně půlku odehrál, takže packá dvojice vyhrála 398:376 nad O. Čížem a pačtí slavili skvělou výhru 14:2.

Jirka Bajer si zajistil titul nejlepšího divizního kuželkáře, gratulujeme, úžasné a těžko opakovatelné!

Divizi zdar, kraji nazdar – my se vrátíme.

3 reakce na Áčko i přes parádní výhru venku padá do kraje

  1. Jirka si to zajistil jen a pouze tím střídáním……..i my tam dřeli na 420. Což mě u hráče jeho formátu a kamaráda trošku zamrzelo,bo letos si to náš Jirka Bek zasloužil.

  2. Jinak kluci hodně štěstí v nové sezoně a jsem si jistý,že se Paka do divize vrátí,Zdenda Mařák.

  3. Ahoj, co si budeme povídat – Jirkovi se naskytla nevídaná příležitost, takže se to provedlo takhle. Jirka Bek by to zcela jistě vyhrál, však na kkks je také uvedena tabulka hráčů, kteří hráli všechno, tam byl nejlepší. My už od začátku dotahováka věděli, že Vrchlabí vyhrálo a padáme s Rybníkem oba, tak jsme si chtěli alespoň malou radost udělat. Rozhodně to už ale nikdy více dělat nebudeme, Jirka už teď vyhrál všechno a zbytek týmu se na takováhle čísla nejspíš nikdy nedostane. Blahopřejeme ke druhému místu – nakonec jste to měli ještě nedaleko prvnímu koukám 🙂 . Třeba za rok, třeba za několik let naviděnou a hodně zdaru!
    Honza Šmidrkal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.