Áčko bylo znásilněno v Březovicích

1657 dní. Tolik jich uplynulo od doby, kdy Pačáci naposledy dostali kanára. A když se o tom zmiňuji, tak je jasné, že i tato série skončila. A to v pátek 17.10 ve 4.kole VčP proti Březovicím. Ale pěkně popořadě.

Jarda Erlebach šel na plac jako první a hned od začátku bylo zřejmé, že budou mít Pačáci se zrádnou dráhou problémy, protože Jardových 355 bylo prostě na domácího Miloše Čížka (382) málo. Bídná dorážka 88, kdy Jarda vyklackoval, co mohl, je toho důkazem. Ale mohlo být srovnáno, protože Jarda Weihrauch až do 40. hodu držel příjemný náskok, který se však 3 fuky v řadě (čehož soupeř klasicky dokonale využil) rozplynul a Jarda se tak připravil o červených 400 i o výhru (405:397 pro Vratislava Fikara). A bylo ještě hůře, protože Bohouš Bajer po remíze na půlce sahal po výhře jen do doby, než si březovické stavěče začaly dělat z Bohouše dobrý den (neustálé zvedání i po zelené barvě). Nakonec z toho bylo mrzutých 376, na což mohl Jaromír Písecký i 10x ujet (385).

A pačtí se potápěli dál, domácí eso Martin Fikar nedal bezchybným výkonem 438 šanci Vojtovi Kazdovi, kterého ztrestal hlavně pravý sedlák, jenž zařídil minimálně půl z 19 újezdů (374). Honza Šmidrkal nemohl věřit vlastním očím, jak je možné s 1 újezdem hodit do dorážky bídných 52 na druhé dráze. A ač na jedničce mohutně dotahoval, Petr Slavík si prostě lépe otvíral a posledním hodem poslal domácí do vedení 10:0 (403:401). Kanára šel odvracet Jirka Bajer a začal dobře – 222 klacků a vedení o 24. 20 zůstalo i po 75 hodech, jenže pak předvedl Zbyněk Fikar dorážkové rodeo a Jirku o pět klacků překulil (429:424).

Po zápase si ještě pačtí vyslechli oslavný zpěv domácího Honeru a s hořkým úsměvem opustili Březovice.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.