“A” tým po bitvě udolal Milovice

5.kolo VčP měli Pačáci napravovat nevídaný březovický debakl, z čehož si milovická pohodová parta dělala z domácích pořádnou bžundu. Bitva mohla začít.

Honza Šmidrkal protekl první dráhu o 24 klacků a nebýt úletů T.Fuchse na existenci, bylo by to o 30+. Jenže Honza na dvojce zabral a po vynikajícím výkonu předvedl číslo 239, což znamenalo, že bohatě převážil misky vah na svoji stranu (429:394). Jarda Weihrauch poté skvělým výkonem 441 (jednička bez úletu!) porazil taktéž výborného Miroslava Součka (420). Nic tedy nenasvědčovalo nějakému přehnanému dramatu. Ale ouha, Bohouš Bajer sice 408 hodil, ale Vlastimil Hruška si svůj náskok ze dvojky vzít nenechal (418) a snížil na 4:2. Poté nastoupil Jarda Erlebach, jemuž se přilepila smůla na paty (na svaly) tak, že při prvním tréninkovém hodu podklouzl na vlhké dráze a natáhl si sval. Do hry se tedy proti Pavlu Jarošovi postavil při obnovené premiéře po operaci očí novopacký Dobra Lánský. A Dobra se představil ve výborném světle, protože ve druhé dorážce předvedl před solidní kulisou číslo 79 (bez jediného fuku) , což rozhodlo o výhře 422:409 a importu 2 bodů pro packé. Jenže Vojta Kazda dráhu číslo 2 doslova vyzobal a toho využil skvělý Václav Souček, jenž shodil v dorážce figury, nad kterými zůstával rozum stát a kterým museli i domácí upřímně zatleskat (416:443). V.Souček stanovil mimochodem nový rekord kuželny pro hosty. S 32 klacky do plusu a vedením 6:4 nastupoval Jirka Bajer proti Miloslavu Vikovi. A začala přehlídka fantastických bezchybných stylů, jimž zpočátku vévodil M. Vik se svými 233 po půli. Po 65 hodech bylo prakticky srovnáno i na kuželky, což znamenalo, že se hrálo úplně o všechno. Poté však Jirka Bajer předvedl, proč je právě on stavěn na pozici číslo 6 a lázem do dorážky se soupeři opět přiblížil až na  finálních 14 klacků, což znamenalo sice prohru 440:454, ale zároveň dostatečně malý rozdíl pro výhru na kuželky. M. Vik si tedy připsal nový a už dosti pevný rekord packé kuželny.

Skvělý zápasy tedy pačtí ovládli v poměru 10:6 a s kvalitními čísly 2556:2538 zápas splnil očekávání duelu dvou týmů ze špice tabulky. Hostující Milovice si připsaly týmový rekord kuželny a asi by se muselo zapátrat zatraceně hluboko v packých archivech pro zjištění, který tým měl naposledy na Pace méně úletů (36) než borci z Milovic. Všichni domácí překonali 400, což je ceněné kombo, fakt, že H. Šmidrkal měl se 6 úlety nejvíce z domácích, je snad ještě cennější.

Rohu zdar

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.