“A” chybovalo a Vysokému Mýtu podlehlo

Do Nové Paky přijel tým kvalitních kuželkářů z Vysokého Mýta. Jirka Kout začal skvěle, na dvojku si nesl 17 kuželek, avšak naprosto nevydařená tvrdá dvojka rozhodla o obratu Tomáše Kyndla (393:418).

Vojta Kazda naopak musel po půli dohánět, jenže krásná dvojka, kdy Vojta navalil do dorážky téměř 90 bez jediného fuku, mu přinesla zaslouženou výhru 430:416 nad Jiřím Zvejškou.

Jarda Erlebach začal strašidelně na dráze č.1, jenže jak se dostával do provozní teploty, začal soupeře stahovat. A to až tak, že mu 50.hodem stačilo dohodit ze 4 vázajících kuželek 2 na remízu. Jak to však tak bývá, Jarda vykopl tvrdě přední roh, aniž by si všiml ostatních kuželek a musel se smířit s těžkou prohrou 421:422 proti Jaroslavu Stráníkovi. Klobouk však dolů před Jardovými 237 klacky na dvojce.

2:4 a -12. Dobra Lánský po jedničce nabíral čím dál větší manko, které se v jednu chvíli vyšplhalo až téměř k 30 kuželkám. Jenže Dobra ukázal pevné nervy a skvělým výkonem v závěru vyrval výhru Petru Bartošovi z ruky (414:406).

Bohouš Bajer se na jedničce trápil, ke konci jedničky však Josefa Ledajakse stáhl až na remízu. V tu chvíli se rozhodl Jirka Bajer pro riskantní tah, když vytáhl Honzu Šmidrkala od počítače na vystřídání. Co to však bylo platné, když studený Honza cíl neplnil a nakonec se poroučel z dráhy o 12 klacků pokořen, smuten o to víc, že soupeř vyhrál se 17 úlety 393:381. Noční můra pro všechny packé.

4:6 a -16 klacků před poslední dvojicí. A začaly dostihy, Jirka Bajer se však nechytal v dorážce, a protože Václav Kašpar je hráč par excellence, tak nejenže Jirka o 16 nezvítězil, ale dokonce odešel poražen 429:435 a pačtí svěsili hlavy doma po 13 zápasech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.