5.kolo VčD: Hezký zájezd do Rychnova pro rychtu!

Hezký zájezd do Rychnova nad Kněžnou pro novopacké kuželkáře v páteční odpoledne/večer. Sedáme do hasičské dodávky, kterou řídí náš oblíbený řidič Jarda. Posbírá nás po Pace jak ovečky a v Bělohradě přímo z práce nabereme Dobru. Chybí nám v sestavě Jeník Šmidrkal, protože doma čekal na koupi bytu jak jezevec u díry, ale aukce nevyšla. Milan Ringlu si v Maďarsku užíval termálních pramenů, pak určitě nějakých pálených pramenů do hrdla, tak jedeme v šesti nadupaní jako blázen. Dobrá nálada panuje při pátku a Vojta vytasil z batůžku malou lahvinku hruškovice, musí se naladit mířidla. Honza Ringlu nepil, asi nějaký rituál nebo nevím co to bylo za hru. Rozkaz zněl jasně, pije se pouze, když se přejedou koleje. Nedočkavě se tedy těšíme do Jaroměře, kterou profrčíme a pěkně to oslavíme Cesta pěkná, flaška padla a jsme v herně. Krásně kuželna předělaná, tak si člověk jde udělat prostě kuželkářskou radost. Dáme pívo a jdeme fandit první rundě.

Začal Dobra Lánský s Petrem Gálusem. Dobra mířidla neseřídil jak by měl a vlastně v prvních plných rozhodnul o výsledku zápasu, když netrefil roha a vymetal ty pojebané fanky. 164-120 pro Petra v plných. Dorážka byla jiné kafčo, tam to Dobra trefoval, jak měl a byl bez fuku. Nakonec dorážka 63-90 a tedy prohra o 17. Což docela šlo při té bídě v plných. Druhá půla a plné vyrovnané o jeden klacek Dobra dokonce vyhrál 164-165. Dorážka tentokrát sedla Petrovi a Dobra sedmkrát fláknul, takže prohra v dorážce 76-62 a celkově prohra 467-437. Dobra měl dobré pasáže, ale taky velice špatné pasáže hry. Petr zahrál asi takový svůj domácí standard, ale určitě k poražení byl. Dobra šel pro pívo a drbal se za uchem, kde se k čertu stala chyba.

Druhý zápas souběžně Erik Folta s Daliborem Ksandrem. Domácí borec nastoupil na Erika ve velkém stylu a majznul první plné 166, což Erik docela slušně za 155. Dorážku matlal každý podobně, jenom v tom rozdílu, že domácí borec si moc neotvíral a Erik si docela otvíral, ale zase nezavíral. Takže tento blázinec 229-217. Erik 8 fuků na dráze, to je čuně. Druhá dráha a Dalibor netrefuje roha jak by měl. Dá plné jenom 140. Erik se ztopořil a dal zase 155. Ejhle a najednou vede. Přišla Erikova chvíle, když začal hrát jak jouda, dal dorážku 52( 4 fláky) a Dalibor to tam mlaskal jak knížepán v dorážce 90. Takže celkově 459-424 a nebylo co řešit. Celkově v tomto zápase rozhodla dorážka, kterou měl Erik prostě žalostnou. Šel taky na pivko a hnedka si poručil obří klobásu, která připomínala přirození jamajského sprintera.

 

Jarda Erlebach a Jirka Pácha v druhé rundě. Jarda začal bídou v plných a prohrál hnedka první řádek 157-137. V dorážce se trochu pochlapil, ale neodpustil si čtyři flákance 81-77. Soupeř na Jardu tlačil jak divočák a byl odměněn výhrou v půlce tedy 238-214. Druhá půlka se nesla trošku v opačném duchu. Jarda zahrál dobré plné 158, aby to mohl dojebat v dorážce, když dal 59 a pět fláků 217. Jirka zvolnil na druhé dráze, a nakonec druhou dráhu projel 147-68, dohromady 215. Celkově 453-431.Vojta Kazda a Václav Buřil v druhé rundě. Vojta koulel na pohodu a roha falšema olizoval, takže byl po právu odměněn v plných 163 a vedle Venda to moc netrefoval, takže špatné plné 145. Vojta si moc neotvíral, ale zavíral s jistotou a hlavně nefoukal, takže si vysloužil 81 v dorážce. Venda vedle pěkně u dorážky funěl a šoupnul 72. Celkově tedy Vojta pěkných 244 proti 217 Vaška. Druhá půlka přinesla drama. Leč Vojta hrál konstantně slušně pořád, tak Venca byl na druhou dráhu vpuštěn jak krotitel býků v Texasu na rodeu. Plné 168-165 pro Vaška. Dorážka taky padala Vaškovi jak podzimní listí a Vojta jel pořád to svoje. Neotvíral, ale slušně zavíral. Nakonec to byla mydlenice do posledních hodů, že musel rozhodnout 97 hod. Venda nedal, Vojta dal a bylo vymalováno. Dorážka 89-81 pro domácího. Celkově 474-490. První body a kanár zažehnán. Nicméně prohráváme o 71, což je velký polštář.

Jirka Bajer a Matěj Stančík poslední runda. Dotahovák Jirka začal jako pán. První plný 163 a Matěj 145. Dorážka už cvakala oběma hráčům jako víno, ale šťastnější v ní byl trochu Matěj. 98-90. Oba tedy mordu číslo 243-253 a hra měla velkou úroveň. Druhé plné byla pro Jirku totální tragedie a začal brblat, že má mastné koule. Matěj si valil v pohodě dál a tedy plné 158-125. Jirka se z toho mařastu v plných nějak dostal a v dorážce dal podobně jako soupeř, leč jí prohrál 79-72. Celkově nakonec rychta 480-450. Tady rozhodla jedna část hry, a to plné na druhé dráze. Jirka byl hodně na středu a nějak si s tím nedokázal poradit.

 

Honza Ringel a Michal Kala poslední runda. Dotahovák Honza na to šel jako vždy se svými koulemi. Honza ať hodil, jak hodil, tak byl skoro pořád na středu tvrdý jak prase. Plné ještě docela vykoulel na 150-149 pro Michala. V dorážce oba klackují a skoro neujíždí. Ale více vyklackoval Michal 79-70. Otočí se a je to pořád ve stejném modu. Pořád mírně přidává Michal a druhé plné vyhraje 158-156. Druhá dorážka je od obou bídná, protože se začalo ujíždět. 63-62 a na fláky 5-4. Honza tedy prohrává 450-437 a je z toho středu trochu znechucený. Vezme koule do šatny a Erik už tam čeká s panáčkama.

 

 

Prohra 14:2 a o 114 klacků. Zhodnocení zápasu: Takřka každý mohl svůj zápas vyhrát, ale úplně nám to nesedlo. Mimo Vojty měl každý špatnou určitou pasáž zápasu, kdy se mu nedařilo. Domácí hezké číslo a jejich výkon byl více konzistentní. Vojta si udělal radost pěkným číslem, leč si jel pro první pětistovku. Pochvala patří za hezkou hernu, pohodové a férové fandění. Pivko ušlo a klobásy jsou teda hrozně velký rakety, ale chuťově nám tam něco chybělo. Kořalka je všude stejná a že jí bylo. Jedeme domů v dobré náladě, cestou vezmeme nějakého lahváčka a šunkové chlebíčky. V Hradci se stavíme na další občerstvovačku a Jaroušek nás poté vykopne v Pace na náměstí. Pak už je sobota a pohádky je konec

 

kuželkář Vojta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.