21.kolo VčD: Ve Dvoře vyrovnaně, ale naprázdno

Další zápas divize a pačtí na horkou půdu do Dvora Králové, týmu s asi nejlepší formou v celé divizi. Pačtí ale umí ve Dvoře zahrát, a tak se stejně čekala aspoň trochu bitva.

Martin Šnytr Dobru Lánského přivítal stylem “Host do domu, hůl do ruky” – 159:136, Dobra nemohl najít rytmus. Bídná a tvrdá dorážka z obou stran (52:53 z pohledu domácích) nikomu nic nevylepšila, půle 211:189. Střídání drah a Dobra našel těžkou jedničku o poznání lépe, i tak v plných o 2 nestačil (148:150), tentokráte se již v dorážce výrazně prosadil domácí borec, který v závěru hry začal lázovat a Dobru, který sedmkrát fláknul na doprava tahající jedničce,  v závěru úplně odrovnal, celkem 457:400, Dobra nespokojen s plnými, dorážkou i počtem újezdů, avšak za pár chvil už se tradičně usmíval s půllitrem píva v ruce.

Luděk Horák a Vojta Kazda. Vojta na to skočil jako poslední zápas na Pace, luxusních 170 plných a vedení o 23 bylo super základem. V dorážce ale přišla zase paráda domácího borce, 89 plných Vojtu naopak o 19 klacků náskoku připravilo. Mela jako řemen, 240:236 pro Paku. Dvojka a Vojta opět výtečný v plných (166) a zase si 16 klacků vrátil zpět. Na poslední dorážku by ale nejradši zapomněl, Luděk naštěstí pro Paku vůbec neotvíral, Vojta ujížděl jako by ho honila hlídka SNB, takže dorážka jen 52 s 8 fuky, Luděk 62 jen se 2. Nakonec to se štěstím vyšlo, 458:448, Vojta tam nechal dobrých 25 klacků, ale na druhou stranu uhájil výhru, takže na 2:2 srovnal.

Ladislav Zívr a Jarda Erlebach. Domácí hráč mrskal doma brutální numera, a tak byl Jarda tak trošku obětován. První plné tomu také odpovídaly, Láďa skvěle za 175, Jarda však nezahálel a 158 také zvládl. Dorážka nepustila nikoho ani krok dopředu ani zpět, domácí 71, Jarda za 70. Půle 246:228 pro dvorské. Jarda však nezvládal druhé plné, nakonec to ještě vyšlo na 139, ale domácí hráč to ještě vyšperkoval (152). Poslední dorážka a nakonec ještě hrozná škoda, že Jarda neměl lepší plné, domácí kuželkář úplně vytuhl, shodil jen 6 kopců, zatímco Jarda olizoval osmý (71:54 pro Paku). 452:438 pro domácí by před zápasem brali všichni pačtí, ale po průběhu zápasu nakonec trochu škoda, výjimečně se naskytla šance.

Petr Janeček a Honza Šmidrkal. Honza si tolik nevěřil, domácí hráč předvádí doma skvělou hru. Plné tomu ale úplně nenasvědčovaly, Honza fantasticky vyšplhal až k 171, Petr plné nechytl a dal jen 136, protože netrefoval uličky. Dorážka z obou stran na vysoké úrovni, Honza 81 s jedinou chybičkou, Petr též 81 na čisto. Druhá půle a Honza šel na jedničku, která pocitově tahala strašně doprava, i tak plné 159, Petr to již ale našel (160). Dorážka a Honza tvrdší, ale spolehlivý a dotáhnout se nenechal (72+1 fuk), Petr 78 opět bez chybičky, skvělý počin. Celkem ale 483:455 pro Honzu a výkon večera byl na světě. 4:4 a +33 pro domácí, to ještě šlo.

Jiří Rejl a Jenda Ringel hráli kvalitní plnou partii (158:153 pro domácí). Jenže Dvoráci packé opět trestali v dorážce, Jirka to nádherně chytil hlavně v závěru a nakulil 89, Jenda dřel jak kůň, ale na víc než 69 jej dráha nepustila, půle tedy 247:222 pro domácí a těžká písemka pro packého kuželkáře. Jenže druhé plné změnily momentum, Jiří jen 125 plných, Honza 145, už jen 5 klacků náskoku pro domácí. Dorážka se z obou stran změnila v horor, Jiří si absolutně neotevíral ani nezavíral a dal Honzovi dost šancí na výhru v zápase, neboť posledními otevírkami trefil brandejsy a jiné hebly. Jenda musel jenom otevřít lépe, no jenže předposlední otevírka brandejs a poslední tvrdá čtyřka a musel na dva hody trefit pět na remízu. To se nestalo, hodil jen 4 a utrpěl bolestnou porážku 419:420. Poslední dorážka v poměru 48:52 z pohledu domácích mluví za vše. 6:4 a +34 pro domácí, stále to šlo.

Lukáš Blažej a Jirka Bajer šli uzavřít krásný zápas. Jirka ale nemohl chytit rytmus v plných (140), Lukáš hrál svůj standard (151). Dorážka výborná z obou stran, Lukáš ještě o trochu výbornější (88:81) a po půli 239:221 šly packé akcie ke dnu. Druhé plné a trápení z obou stran (136:138 z pohledu dvorských) a dorážka se hrála spíše o čest, tu tentokráte po super hře ovládl packý kuželkář (81:70). 445:440 pro domácí, Jirka stahoval marně.

Celkem 12:4 pro domácí, ale jenom o 39 klacků, Paka prohrála dva mače o max 5 kuželek, to byla škoda. I tak asi packým něco k výhře chybělo, tak si nikdo nemůže stěžovat. Na baru to byla naopak výhra 12:4 pro packé, ve dvorském kebabu pak ještě jednoznačnější.