21.kolo VčD: Trutnovská lokomotiva zdevastovala Novou Paku brutálním způsobem

Jako v již tradiční termín ve čtvrtek zajíždíme do Trauče, města kde vládne Krakonoš pevnou rukou, bohužel si neprosadil svoje pivo do kuželny  a už vůbec ne točené 🙂 Ale co se dá dělat, spokojíme se s kuželkami v podobě Kozlika a Plzničky. V sestavě chybí Jenda Šmidrkal, který v týdnu z Rakovníka jen tak paty nevystrčí a místo něj jede Jiřík Koutu. Cesta do Trutnova pohodová 16 zatáček a žádná rovinka, ale nebudu předbíhat, Jarda nám řekne pár zážitků z autoškoly a my se nestačíme divit, co nás na tom asfaltu jednou bude čekat. Přijedeme do kuželny, nádherná čtyrdráha připravená a domácí nabuzení v hojném počtu i na střídání. Buben, konfety a kotel fanoušků. Kapitán Bobo Bajer se v autě radil o sestavě a nakonec to udělal uplně jinak, ale v klidu, olízneme hrdla lahvoňů a jdeme na to.

Na první rundu jde na dráhy 1,2 Jarda a 3,4 Jirka Bobo Bajer.

VeiglErlebach-Jarda hraje proti Mildoj  ze začátku vlažně, hledá ulici, která se nechce najít. Milda pohodovým tempem bez fuku nakonec na něho průměrných 223, když dal 151 plných a 72 dorazil do Jardových 141 a dorazil 63, když 5 ulít.  Jarda byl na sebe rozezlen, protože asi čtyř fuky měl o prsa korejské ženy. Jarda šel na druhou dráhu řádně rozezlen, tak jak ho známe.  Druhá půle Jaroj sedla o poznání líp a hlavně 4 hrckama v dorážce se vyšplhal na luxusní numero 249, když dal 159 plných a 90 dorážku, ale i tak 3 koule projela bez kontaktu s kuželkou. Milda je hráč velkých kvalit a neujel ani jednou v celé hře! 163-78 na druhé dráze dalo 241 a celkově vyhrál 464-453. Prohra zasloužená, protože na fláky 0:8.

Babka-Bajer Boboj dráha v Trutnově nechutná a když o tom mluví, tak to ještě přivolá-amatérská chyba J Jirka byl tvrdej jak bejk a protihráč Zdenda byl v laufu. Kdyby tu kouli hodil za sebe, tak spadne osmička.  Tvrdost Jirkoj až tak nevadila v plných, když dal 157 a 152, ale v dorážce 62-70 to bylo hodně znát. Hlavně pro Jirku nebývá zvykem ujíždět, když právě ujel sedmkrát. Zdeno celkově vyrovnaná hra a Jirku tlačil až dotlačil k vítězství 243+226 dalo dohromady 469 do Jirkových 441 byla prohra o 28 klacků. Na fuky 5:7.

Po první rundě a po pěkných výkonech vedou domácí zaslouženě 4:0 +39. Na druhou rundu naskakuje už dvouma trkavejma kozlama napojenej Erik proti nejlepšímu hráči soutěže Petroj Holému a Vojta po dvou plzničkách proti Jardoj Jeníčkoj. Atmosféra hustá jak tvaroh a domácí buben se nezastaví. Však aby ne, Trutnov cítí po delší době výhru domácích a ještě alespoň teoretickou možnost se odlepit z těch sraček v tabulce v jakých se nacházejí.

Holý-Folta-repríza minulého roku, když Erik prohrál až v posledních hodech s tímto superplayerem ostříleným ligou. Byl na něho takzvaně obětován, ale Erik je kus chlapa a bojovník. Petr se hledal a koulel pod svoje možnosti. První půlka pro Erika, když zakoulel luxus 163+73 a tři fuky, když Peťo 155+71. Změna stran přinesla boj o každý hod, ale oba v plných nic extra, ale Erik plné vyhrál 147-136 a vede před druhou dorážkou o 18 klaců! Přišla zápletka, oba spocení  „vlasáči“ se prohánějí a Erik je o 5 hodů napřed, když ke konci začal vadnout a několikrát zbytečně ujel. No a přichází moment zápasu. Erik odhozeno 434. Petr , 99 hod a jde do plných, aby vyhrál, tak musí hodit hrcku, jinak prohraje nebo při nelepším remíza. Petr jí hodil jak velmistr. Erik kouká, jak když malému děcku spadnou hračky do kanálu. Co se dá dělat, smolná prohra jako v minulém roce. Bohužel Erik 9 krát fouknul, což je vela, když Petr čtyřikrát. 442-434.

Jeníček-Kazda-Vojta má čtyrky rád, plzeň taky docela, takže ideální kombinace na hraní. Jarda zkušený harcovník, který už nějakou tu kouli v životě odhodil. V plných se tak nějak vyrovnaně střídají ve vedení , až to bylo 150-157 pro Vojtu. Ale Jarda v dorážce dominoval, hlavně díky hrckám a vyhrál jí 90-63 a bylo to o 20. Druhá půle přinesla docela drama, když Vojta zatlačil v plných 158 na Jardu 142. Šlo se tedy do dorážky takřka vyrovnaně, ale Vojta si vybral Novopackou tvrdolínskou daň a hned dvakrát dohazoval tu nechutnost v podobě „čest práci“, na první dráze ho měl jednou. Vojta nakonec protekl  dorážku 68-60. Celkově tedy 450-438 a na fíky 6-4.

Dvě vyrovnané hry, ale na straně novopackých v kolonce body svítí stále nula. Trutnovští mají jasnou remízu a už se spousta z nich láduje párkama. Třetí a závěrečná runda přivede na dráhu 1,2 Dobru s Davidem. Dráhy 3,4 si zabydluje Jirka s Karlem.

Chaloupka-Lánský- Dobra si tu byl potrénovat před sezonou na turnaji a špačkoval, že mu to tady nechutná, ale začal z jiného soudku. Slušné plné 153 a David 148. Dorážka zase trochu vytvrdla a do toho se třikrát netrefil vůbec, tedy 61 a celkově 214. David byl v dorážce hrckař a se čtyřma fíkama 80, celkově 228. Otočka a Dobra se parádně našel, koulel jak pán a vysloužil si po plných 161 a dorážce 79 krásných 240. Ale v Davidovi chaloupce se nezabydlel J ten totiž reagoval do plných 154 a dorazil s pěti fukama 81 klacků a tedy vyhrál o 9. 463-454. Na fíky 9:4. Opět pěkný zápas s nepěkným koncem.

Kratochvíl-Kout- co by to bylo za lokomotivu, když by za ní nehrál nějaký nádražák a tím byl právě dotahovák Karel proti Jiřinoj. Tady se nebudu v tom víc pitvat, protože Jirkoj to vůbec nechutnalo a zmar střídal zmar. Jirka 139+62 a Karel 132+79, takže po první půlce se ještě dalo hrát. Ale druhá půlka byla totální demolice. Jirka 147+52 a Karel 167+71. Karel zaslouží pochvalu za pouhé dva fíky a Jirka pohlavek, že fouknul devětkrát. 449-400

Celkově tedy krásný jak malovaný

Packým zazpíval krásný kanárek

 

Sláva vítězům, čest poraženým. Dopijeme svoje pivka, dáme spršku a valíme domů.

Domácí nejhodnotnější výkon sezony, my takový průměr, ale na domácí prostě dneska nebylo.

V autě vládne i tak dobrá nálada, protože každý si vede z Trutnova body, jenom my takového krásného opeřence.

 

 

Kulič sokol Vojta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *