21.kolo divize: Solnice se vytáhla a packé zdemolovala

Další kolo divize a pačtí v dalším důležitém mači jeli do Solnice a chtěli si zopakovat loňský úspěšný výlet. Solničtí třetí od konce, pačtí ve vedení, šlo se na to. Hrálo se na nejméně padavé kuželně v divizi, ale na druhou stranu též poctivé s tím, že extra často člověk zabředne do středových vidlí či brandejsu.

A pačtí to chtěli zase nasadit, Jirka Bajer proti Rudolfovi Stejskalovi šli na to. Domácí hráč ale výtečný v plných, Jirka nestíhal (158:40) a v dorážce Jirka čistý bez chyby za 72 a Ruda i s pěti buřty za 76, jelikož senzačně otevíral. A Jirka už se přibližoval, Ruda chytil krizovku, druhé plné 144:125 pro Paku a bylo skoro srovnáno, jenže Jirka i přes super přesnost zase za 72 a Ruda, otevírající a i zavírající jako knížepán, to nakonec dotáhl až na 88, celkem 447:428 pro domácí, Ruda vyletěl oproti dosavadnímu domácímu průměru o 50 kuželek a stanovil si letošní domácí maximum, Jirka nemohl vytěžit více.

Honza Šmidrkal nastoupil na Milana Hrubého a začal naprosto katastrofálně, po 6 hodech tekl o 15 klacků s průměrem 3, pak se ale zlepšoval a plné ještě dotáhl na 132, Milan byl o 12 klacků lepší. Dorážka a výborný Honzův start 8-1, 8-1, jenže to ještě netušil, že už si lépe než pětkou v zápase neotevře, dorážka nakonec 63:62 pro Honzu a ještě to bylo hratelné. A plné již packému kuželkáři vyšly, 149:138 vládl a před dorážkou bylo srovnáno, jenže sešlo se vše zlé, co se zákonitě po posledních výkonech sejít mělo, otevírky 2x příprava na čestika a vyklofaná, brandejs, václavák a párek fanek, vše proložené semtam foukem, no Milan vedle v těžkém kontrastu řádil 8-1, proložil lázem, výtečně zavíral a uštědřil Honzovi totál debakl 90:41, celkem 434:385, Honza nejhorší číslo za poslední léta, raději by se neviděl a hlavně problém pro tým, čekalo se to minimálně vyrovnané a ono to bylo 4:0 a +68 pro domácí.

Navíc na dráhu trochu obětovaný Erik Folta proti nejlepšímu domácímu hráči Pavlu Píčovi. Jenže plné ještě fajnové, 148 oba dva, až pak přišla disciplína pravdy, Pavel 71 bez fláku, Erik to tam střílel jako kanonýr Jabůrek a po dorážce 53 se 7 fíky šel střídat, jelikož pačtí potřebovali něco změnit. Na dráhu šel tedy Milan Ringel, jenže tomu nezachutnaly plné, a tak ani on náskok nestahoval, naopak po skóre 131:146 to už bylo před dorážkou o 33 pro domácí a nebylo snad co řešit. Avšak Milan fantasticky otevíral, spolehlivě zavíral a najednou začal na soupeře tlačit, tomu se začala jasná výhra bortit, a když Milan trefil pár hodů před koncem lázo, již šel do vedení a po neskutečném obratu a dorážce 89:53 slavil výhru 421:418 a pačtí ještě trochu žili – a hlavně bylo o co hrát.

Pavel Nosek to roztočil s Jendou Ringelem za fantastické atmosféry na kuželně dosti pekelně – 159:148 znamenalo nejlepší plné večera. V dorážce se hrály vysoce kvalitní kuželky, Jenda 79 i se 3 fuky, Pavel 72 se stejným počtem chyb a půlka 231:227 předznamenala těžkou řež. Jenže v plných byl domácí hráč dominantní, opět vládl, tentokráte 148:136 a Jenda musel stejně jako Milan otáčet v dorážce. To se sice chvíli dařilo, Jenda již byl na totální dostřel, ale Pavel tam prásknul lázo a následně ještě 8-1 a na to se v Solnici těžko odpovídá, Jenda dřel jako kúň a po výborném výkonu se zastavil na 72 dorážkových a celkem 435, Pavel však náskok nepustil a i s dorážkou 62 to dotáhl na 441. 6:2 a 71 plus pro domácí.

Tomáš Hrubý proti Dobrovi Lánskému, toť další dvojice. V plných lepší Dobra, a to díky pěknému náhozu 153, domácí kulič ztratil jen 5 kolků. Dorážková ale nebyla Dobrova nejsilnější disciplína, neboť si otevíral jako Král Tvrdimír, nezavíral optimálně, a protože Tomáš svalil 69 kuželek, Dobrovi naložil od cesty hned o 24, půlka 217:198 neznamenala nic dobrého. Plné ale Dobrovi vycházely na jedničku, krásných 152, Tomáše předskočil o 4 a rozhodovalo se v dorážce, tam opět nebylo moc co řešit, solnický kulič v pohodě za 71, Dobra to tam horkotěžko mastil na 62. Lázo na solnické dráze je jako tři na dráze jiné. 436:412 pro Solnici znamenalo konec nadějí pro packé, domácí hráli excelentní partii.

Šli to dokončit Martin Nosek a proti stál Jarda Erlebach. A domácí opět výborní i v plných, Jarda se však nevzdával (152:149 pro Martina), navíc packému dotahovákovi oproti tomu domácímu vyšla dorážka, 71:50 znamenalo vedení 220:202 a Jarda hrál o slušné číslo. To podpořil navíc velmi kvalitními druhými plnými (150:146) a výhru měl na dosah. Jenže na Jardu taky dolehla dorážka na jedničce, navíc se nedařilo dohodit levého sedláčka, Martin plíživě stahoval, až nakonec stáhnul a už šel pár hodů od konce do vedení a Jarda musel pro výhru trefit 48.hodem krále na exi a pak hodit aspoň 5, no ale hod, co měl přijít, nepřišel, dvakrát úlet a bylo po nadějích, dorážka 71:44 pro Martina, 419:414 a packý zmar a domácí pohoda byly dokonány.

14:2 o rovných 100 klacků, domácí nejlepší výkon posledních let, Jirka podprůměr, ač prakticky bez chyby, Honza ultimátní katastrofa, hezky si zahráli snad jen kluci Ringelovi, Dobra s Jardou si zahráli standard.

Tak se šlo pokračovat na chatu, kde se po vzoru profesionálních sportovců rozebíral zápas na tiskové konferenci až do ranních hodin, přičemž někteří v rámci regenerace usnuli již během tiskovky. Podávaly se čistě přírodní ovocné nápoje z meruněk, švestek, hrušek či cukrové třtiny a dopoledne jeli všichni čerství jako rybičky pod výpustí v Bečvě u Dezy zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.