Áčko těsně podlehlo Hylvátům

V pátek vyjeli pačtí na kuželnu do Hylvát již po půl třetí. I díky kolonám se však cesta protáhla skoro až na 2 a půl hodiny a pačtí přijeli do Hylvát taktak. Na jedničce Zdeněk Kaplan a Jirka Bajer. A šlo o krásný zápas, Jirka tekl po půli o 5 a před poslední dorážkou dokonce o 17, ale posledními hody se neskutečně vzmátořil a svého soka v samotném závěru udolal 443:439. Již nečekané body tedy připluly packým. Na dvojce Jan Vencl a Vojta Kazda. Po půli 215:200 pro Vojtu, výměna stran nabídla identicky výborné plné a identicky špatnou vytloukanou – což znamenalo výhru 409:394 pro packého hráče. 0:4 a +19 pro Paku. Třetí dvojice Karel Řehák a Jirka Kout. První půle se hrát nemusela (205:205). V té druhé však hylvátský borec zaválel v plných, a tak mu nemusela vadit ani slabší poslední dorážka. Jirka Kout již dorážku dohnat nemohl (416:392 pro domácí). To už domácí vedli o 5. Čtvrtá dvojice Tomáš Pražák a Jan Šmidrkal. První půle se nesla v režii novopackého hráče (226:208). Jenže před dorážkou již bylo prakticky srovnáno a musela rozhodovat dorážka. Po ní se po sérii zvratů radoval novopacký kuželkář, když s notnou dávkou štěstí přestál závěrečný nápor a radoval se z výhry 429:426. +2 pro domácí. Pátá dvojka Milan Januška a Dobra Lánský. První půle vyrovnaná (218:213). Jenže na dvojce předvedl Milan neskutečnou smršť hrcek, a to jak v plných, tak v dorážce. Dobra, tvrdě si otevírajíc, stačit nemohl (459:422). Před dotahováky 4:6 a +39 pro hylvátské. Proti sobě tedy Ladislav Jedlička a Jarda Erlebach. Po půli již domácí dýchali klidně, protože vedení 223:200 před drahami očekávajíc spíše navýšení skóre než korekci znělo velice slibně. A předpoklady se naplnily, vedení L.Jedličky se ještě navýšilo a rezultovala z toho výhra domácího hráče 436:390 a tím i celková výhra domácích 10:6. Z velice pěkného duelu si tak novopačtí odnesli kromě 6 dílčích bodů jenom příjemnou chuť v ústech po výborné domácí klobáse.