18.kolo VčD: Pačtí zabrali a dvorským kanára nadělili

Poslední únorový zápas roku 2023 a do Paky si to na šlágr kola a souboj 2. s 1. mančaftem vyrovnané divize šine Dvůr Králové. Pačtí v plné sestavě, Dvůr bez Jiřího Rejla, oba týmy v drobné krizi, pačtí 3 prohry v řadě, dvorští 3 prohry z posledních 4 mačů, z toho 2 doma.

Jarda Erlebach to načal proti Martinovi Šnytrovi. Jarda přidal na razanci hodu a bylo z toho 163 plných a Martinovi utekl o 22 dřev. Vyrovnaná a přesná dorážka z obou stran nic nezměnila (72:71), takže Jarda vedl 235:212 po půli. A do plných Jarda zase řádil a Martinovi utíkal (164:146), solidní dorážkou zase o kousek utekl a radoval se z výhry 469:420 nad sympatickým soupeřem v nejlepším čísle sezóny.

Vojta Kazda proti Petrovi Janečkovi pokračoval v nastoleném trendu do plných, 162 avšak stačil Petr ještě skoro dorovnat (159). To dorážku už packý kulič zvládl na výbornou sám (81), soupeřovi se nedařilo (60 se 7 křápy). Druhé plné opět vyrovnané, ale opět lepší Vojtěch (153:148) a i po pauze způsobené soupeřovic odpočinkem se dařilo lépe packému hráči – již za rozhodnutého stavu ale Petr výrazně zabral a krásnými posledními 10 hody ještě výrazně zkorigoval výsledek, celkem 466:448 a další výborný výkon pro packé barvy.

Dobra Lánský čelil Luďkovi Horákovi a v plných i přes krizi uprostřed nakonec obstál, ač byl soupeř lepší (148:157). Dorážka nepřinesla žádné rozuzlení, neboť Luděk skončil na 63 a Dobra na 62, ale protože si pačtí nevšimli, že Dobrovi dochází čas, tak najednou měl Dobra na 6 hodů minutu a samozřejmě to i přes spěch nestihl, chyba packých jej připravila určitě o 10 klacků (konec po 48.hodu). Jarda Erlebach se totiž věnoval obsluze automatů, J. Šmidrkal se futroval klobásou, V. Kazda koukal jen na hru a zbytek týmu byl u baru. Půle tedy 210:220, Dobra rozhozen a rozezlen, taky to po změně drah prvních 10 hodů bylo vidět. Jenže Dobra to uklidnil a prohrál plné jen o 5 klacků (145:150). A přišla stíhací jízda, Dobra to tam sázel jako gambler, výborně dorážel, přišla i láza a po luxusní dorážce 90 zápas ještě otočil, neboť Luděk s jedinou chybou otevíral jen tak, jak rozhodně nechtěl, takže se zastavil na 63. Dobra bral výhru 445:431 a zahrál nejlépe v sezóně.

Milan Ringel se postavil jednomu z nejlepších hráčů soutěže, Ladislavu Zívrovi. Jenže Milan chytil šanci za pačesy, protože se hostujícímu hráči výjimečně nedařily plné (137), vyhrál je hned o 17 klacků. Hostující ranař byl tvrdý i v dorážce, Míla naopak kontroloval tuto disciplínu na výsledek 70:62. Všichni čekali nástup hostující borce, jenže Milan zase nechtěl dát doma body zadarmo a ještě se zlepšil (159), Ladislav ztratil ještě 8 klacků. A Milan si utkání kontroloval a vypadalo to dokonce na vysoký rozdíl, pak ale ztratil notičky, vyslal mimo kuželky hned 5 broků a Láďa začal stahovat skóre, protože se mu konečně začalo dařit – na lepší výsledek, než na 430:444 z dvorské strany to ale stačit nemohlo. 8:0 a 95 plus pro Paku, zatím nečekaně jednoznačné.

Honza Šmidrkal vstoupil do utkání s Ivanem Vondráčkem levou nohou, takže plné po mnoha špatných hodech 148:152 projel. Dorážku naopak začal Honza výborně, jenže jako již letos tradičně přišel blikanec na pravého sedláka, 4 náboje šly úplně mimo něj a až trefená exi přinesla vysvobození, Ivan mezitím stačil vyrovnat, ba dokonce i půlku vyhrát, dorážka sic 70:68 pro Honzu, ale dráha 218:220. Přesun na dvojku a Honzovi se slušně dařily plné (162), Ivan po slušné hře mrsknul 150. Honza vedl a vedení si hlídal, jenže zase přišel problém, tentokráte na fanku, Ivan už zápas otočil, jenže Honza si objednal na dráhu rum, fanku shodil a posledních 10 hodů dokonce šly i párečky, přišlo lázo, a tak to packý kuželkář ještě pro sebe otočil, nakonec na ten výkon ještě slušných 450:433, packý hráč s 8 chybami 140 dorážky, nepochopitelné.

Již bylo rozhodnuto, a tak se proti sobě postavili Jirka Bajer a Lukáš Blažej jen o čest. Jirka měl v rukách ještě možný rekord kuželny, ale zároveň musel bojovat i o čuldu. První disciplína úspěšná pro Lukáše, 153:146 znamenalo skoro jeden kopec náskoku pro Dvůr. V dorážce však Jirka hrál jako obvykle a i přes výjimečné 3 úlety zahrál 81, tedy o kopec víc, než Lukáš. Půle 227:225 a rekord byl blízko. Zvlášť poté, co domácí kulič povalil hned 156, Lukáš nestačil o 11. Jenže dorážka se změnila pro Jirku v noční můru, otevíral jenom především přes Václavák a hůře, klackoval, a tak pár hodů do konce se boj o rekord smrsknul pro Jirku v boj o místo v základu pro další mač, nakonec to nedopadlo, Jirka sice vyhrál 435:427 po protrápených dorážkách 52:57, ale určitě chtěl zahrát více – na druhou stranu už to bylo úplně jedno.

Pačtí tedy vyhráli 16:0, dvorským zápas vůbec nesedl, Paka tak vystřídala svého soupeře aspoň na týden v čele divizní tabulky, což se muselo řádně oslavit.

Další kolo přivede packé na novou dráhu do Dobrušky, kde to sice krásně padá, ale domácí trestají své soupeře často pětikilem, což je pro Pačáky letos nedosažitelná meta.

Divize je krásně našlapaná,  mezi 1. a 7.místem je jen 6 bodů, na záda packým dýchá Třebová, výborně hraje i Kostelec, těžko hratelné jsou i Smiřice, které by v současné plné sestavě v čele s interligáčem Martinem Hažvou asi těžko prohráli utkání.

Rohu zdar

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.